Kripto Bilgi

Kripto Fon Girişleri, Piyasa Duyarlılığındaki Alımı Takip Ediyor

Kripto fonlarına girişler geçen hafta dört katına çıktı, bitcoin fiyatı tekrar 40.000 doların üzerine çıktığından yatırımcılar arasında olumlu bir duygu işareti.

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü yayınladığı bir rapora göre, kripto fonları Cuma gününe kadar yedi gün boyunca 85 milyon dolarlık giriş gördü. Net girişlerin üst üste üçüncü haftasıydı.

CoinShares’e göre girişlerin çoğu Amerika’dan geliyor. Brezilya ve Kanada, geçen hafta toplam girişlerin %88’ini oluşturdu.

Bitcoin (BTC), 2022’nin ilk haftasındaki dik kayıplarının bir kısmını kısmen geri aldı ve sadece birkaç hafta önce 32.900$’dan yayınlandığı sırada yaklaşık 43.887$’dan işlem gördü. Fiyat, Kasım ayında neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69.000$’ın oldukça üzerinde.

Geçen hafta bitcoin odaklı fonlara yaklaşık 71 milyon dolar aktı, bu Aralık başından bu yana en büyük miktar.

Genel yükseliş hissine rağmen, Ethereum odaklı fonlar, geçen haftaki 26,8 milyon dolarlık çıkıştan daha az olan 8,5 milyon dolarlık çıkış gördü. Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether (ETH), son beş gün içinde %16 arttı, ancak bir ay öncesine göre hala %2,2 düştü.

“Ethereum için yatırım ürünleri akışları, yatırımcıların düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor” diye yazdı CoinShares. Bu, Ethereum odaklı fonlar için dokuzuncu düz çıkış haftası.

Son üç haftalık giriş serisinden önce, kripto fonları önceki beş hafta boyunca 532 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

Solana, polkadot ve cardano gibi altcoinlere odaklanan kripto fonlarının tümü girişler gördü. CoinShares, arazi odaklı fonların geçen hafta ilk önemli girişlerini gördüğünü ve yönetim altındaki toplam varlıkların %26’sını temsil eden toplam 1.4 milyon dolar olduğunu yazdı.

Binance coin (BNB) ve Tron, geçen hafta eterin yanı sıra kayıp yaşayan diğer iki varlık; BNB odaklı fonların çıkışı yaklaşık 700.000 $ ve Tron odaklı fonların çıkışı yaklaşık 500.000 $ oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.