Kripto Haber

Kripto Gözetim Firması Fireblocks, 8 Milyar Dolar Değerlemeyle 550 Milyon Dolar Artırdı

Kripto para saklama şirketi Fireblocks, teknoloji sağlayıcısına 8 milyar doların üzerinde değer vererek 550 milyon dolarlık bir finansman turu topladı.

Fireblocks’un son zamanlardaki finansman duyuruları, yatırımcılar arasında, dijital varlıkların güvenliğini yönetirken özel anahtarları paylaşmanın bir yolu olan çok taraflı hesaplama (MPC) gibi bir dilim akıllı teknolojiye yönelik beklenen talebi gösteriyor. Şirketin müşteri sayısını 2021 boyunca 150’den 800’ün üzerine çıkardığından bahsetmiyorum bile.

“Oldukça agresif bir büyüme ve geleneksel finans kurumlarından önde gelen hedge fonlarına, borsalara, neo bankalara, oyun şirketlerine, ödeme sağlayıcılarına vb. çok farklı kullanım durumlarından ve etki alanlarından çok sayıda müşterimiz var,” Fireblocks CEO’su Michael Shaulov bir röportajda söyledi. “Bu nedenle, tüm bu insanlara ihtiyaç duydukları hizmeti yakalamak ve sağlamak için yönetim kurulu genelinde müşteri destek işlevlerimize çok fazla yatırım yapıyoruz. ”

Devamını oku: Crypto Custody Firm Fireblocks 2 Milyar Dolar Değerlemeyle 310 Milyon Dolar Artırdı

E Serisi turu, General Atlantic, Index Ventures, Mammoth, Google bağlantılı CapitalG, Altimeter, Iconiq Strategic Partners, Canapi Ventures ve Parafi Growth Fund’ın katılımıyla D1 Capital Partners ve Spark Capital tarafından ortaklaşa yönetildi.

Kripto Kışı?

Kripto fiyatlarındaki son düşüşün ışığında, 2021 geriye dönüp bakıldığında, fışkıran yatırımları ve hızla yükselen değerlemeleriyle özellikle ateşli bir dönem olabilir mi?

“Şirketi Temmuz 2018’de kurduk ve Bitcoin fiyat tablosuna bakarsanız o zamanlar en kötü zamanlardan biriydi” dedi Shaulov. “Şu anda piyasa spekülasyon ve kaldıraçla besleniyor ve doğası gereği oynak olsa da, ödemeler, oyun ve NFT’lerle ilgili yeni kullanım örneklerine baktığınızda, bu projeler hakkında spekülatif hiçbir şey yok. Bunu inşa etmek için buraya geldik. ”

Çarşamba günü, kripto borsası FTX US 400 milyon dolarlık bir finansman turu duyurdu. Ayrıca değeri 8 milyar dolardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.