Kripto Haber

Kripto Madencilik Hisseleri, Bitcoin 44.000 Doları Aşarken Toplanıyor

Kripto madencilerinin hisseleri, Bitcoin fiyatları Pazartesi günü 44.000 doları aştıktan sonra 2022’deki dip seviyelerinden yükselişini sürdürdü.

Kripto madencileri, madencilik yaptıkları dijital para birimlerinin hareketlerine en çok maruz kalanlardır, çünkü madencilik ana gelir kaynaklarıdır ve çoğu firma mayınlı madeni paraları bilançolarında tutma eğilimindedir.

Bitcoin fiyatı Ocak ayında yaklaşık 33.000$’lık 2022’nin en düşük seviyesine ulaştıktan sonra toparlanmaya başladığından, büyük ve küçük halka açık madenciler Şubat ayında toparlandı. En büyük madencilerden biri olan Marathon Digital (MARA), 27 Ocak’ın en düşük seviyesine ulaştığından beri neredeyse %30 arttı. Bu arada, bu yılın başlarında halka açılan ve sektördeki en yüksek hash oranlarından birine sahip olan Core Scientific (CORZ), 21 Ocak’taki en düşük seviyesinden bu yana %50’den fazla arttı. Ancak her iki hisse de Kasım ayında ulaştıkları zirvelerden hala çok uzakta.

Pazartesi günü, hash oranı açısından Kuzey Amerika’nın en büyük üç madencilik şirketi olan Marathon, Core ve Riot Blockchain (RIOT) hisseleri sırasıyla %10, %12 ve %8 arttı.

Wall Street yatırım bankası DA Davidson’un analisti Chris Brendler Pazartesi günü “Mevcut madenci değerlemelerinin temellerle çok az ilgisi olduğuna ve bu nispeten belirsiz yeni sektöre kurumsal katılımın olmaması nedeniyle daha fazla olduğuna kesinlikle inanıyoruz” dedi. Madenciliğin, madencilik bilgi işlem gücünün ($/TH/gün) günlük gelirinin bir ölçüsü olan hash fiyatı, 0.40$’lık zirveden yaklaşık 0.20$’a düşmüş olsa bile, %80’in üzerinde brüt marjlarla hala çok karlı olduğunu kaydetti.

Ayrıca madenciler, bu yılın başından beri çıkarılan bitcoinlerin çoğunu ellerinde tuttukları için fiyatlarda bir toparlanma bekliyor gibi görünüyor. Örneğin, Marathon, Core Scientific ve Riot Blockchain (RIOT), en son üretim güncellemelerine göre Ocak ayında kendi çıkardıkları bitcoinlerin çoğunu elinde tuttu.

Daha fazlasını okuyun: Valkyrie Bitcoin Madencileri ETF, Nasdaq Listelemesi için Onaylandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.