Bitcoin

Kripto Milyarderi Bitcoin’i Yorumladı: Uzun Vadeli Kripto Kışı Mı?

Kripto para borsası FTX Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin ve Ether’in beğenileri düşmeye devam etse bile, 32 milyar dolar bedelinde yeni bir finansman çeşidini tamamladığını söyledi. CEO Sam Bankman-Fried ise “uzun vadeli kripto kışı” beklemediğini söyledi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin kışı mı geliyor?

FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried uzun periyodik bir kripto kışı mümkünlüğü konusunda endişelenmediğini söyledi. FTX yaptığı açıklamada, C Serisi finansman cinsinde 400 milyon dolar topladığını ve altı ay içinde bu çeşit üçüncü fon toplamasını yaptığını söyledi. FTX, işinin 32 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını söyledi. FTX’in muvaffakiyetinin tam aksine, kripto piyasası, Bitcoin ve hatta 2021’in tanınan altcoin’lerindeki büyük kayıpların öncülüğünde, yılın başından bu yana yaklaşık 500 milyar dolar bedel kaybetti. Bitcoin, Kasım ayındaki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden neredeyse %50 düştü. Ether Ocak ayında şu ana kadar %28,99 düştü. Bu, düşük fiyatların ve düşük fiyatların olduğu devir üzere birçok kişinin “kripto kışı” olarak isimlendirdiği daha önemli ve uzun periyodik bir çöküş korkusuna neden oldu.

 Ancak Bankman-Fried daha iyimserdi. Bir röportajda, “Bence uzun vadeli bir kripto kışına girmiyoruz” dedi. Kriptonun eşsiz olmadığını, başka pazarların ABD faiz oranları ve enflasyon beklentilerindeki değişimden etkilendiğini söyledi. Bilhassa teknoloji payları son birkaç hafta içinde ateş altında kaldı. CEO “Faiz oranları beklentilerinde değişiklikler oldu ve bu kripto piyasalarını hareketlendiriyor. Lakin piyasaları daha genel olarak hareket ettiriyor” dedi. Bankman-Fried sonrasında yaptığı açıklamada, “C Serisi finansman cinsimiz, altı ayda 2 milyar dolara yaklaştığımız için FTX için bir dönüm noktası muvaffakiyetini temsil ediyor. Bu tıp, piyasaya yenilikçi eserler ve hizmetler sunma misyonumuzu destekleyecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.