Alt Coin

Kripto Milyarderi, Gözleri Bu Metaverse Coin’e Çevirdi: Çok Güçlü!

FTX kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Non Fungible Token’lerin (NFT) ve metaverse coin projelerinin kripto sanayisindeki bir sonraki büyük şey olabileceğini söylüyor. Ünlü milyarderin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

“Bu metaverse coin, metaverse’ün potansiyel bir kanıtı”

Sam Bankman-Fried, Wolf Of All Streets podcast’inden Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, NFT tabanlı çevrimiçi görüntü oyunu Axie Infinity’nin (AXS) kripto metaverse alanının potansiyelinin bir delili olduğunu söz ediyor:

Bence Axie Infinity, bunun ne kadar güçlü olabileceğinin delili. Zira birçok açıdan sahiden güçten değil, zayıflıktan geliyordu. Güya kriptoya dahil olmadan evvel benimsenmemiş üzere.

FTX CEO’su, Axie Inifinity’nin play-to-earn özelliğinin oyunu cazibeli kılan ve iştirakçilerin sanal kedileri satın almasına, toplamasına, üretmesine ve satmasına müsaade veren eski bir Blockchain oyunu olan CryptoKitties’ten daha büyük bir muvaffakiyete sahip olduğunu belirtiyor:

Axie Inifinity’nin kripto istikametini ortadan kaldırırsanız, şimdiye kadar yapılmış en ilgi cazip oyun üzere olmadığını söyleyebilirim. Umarım kimseyi gücendirmiyorum. Bir nevi görüntü oyunu CryptoKitties üzereydi.

“Ve böylelikle temel olarak bununla başlıyorsunuz” diyen kripto milyarderi, başlamak için en heyecan verici yer olmadığını söylüyor ve fakat şu an itibariyle sirkülasyondaki 6 milyar doların üzerinde olan AXS piyasa bedeline dikkat çekiyor:

Ve bence bu tıpkı sıfır sürüm üzereydi. Ve bence, şayet bir şey varsa, bu yalnızca üstün zorlayıcı bir delil.

Sam Bankman-Fried, NFT’lerin artan popülaritesine dikkat çekerken, görüntü oyunları yapımcılarının artık dijital koleksiyonları kucakladığını söylüyor:

Onların (NFT’lerin) görüntü oyunlarını hakikaten geliştirebileceğini düşünüyorum. Ve az evvel, dünyadaki irili ufaklı her yayıncının en azından şu anda onu incelediğini görüyoruz. En azından NFT planlarının ne olacağını, metaverse planlarını, her neyse, hepsine farklı bir şey diyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.