Alt Coin

Kripto Milyarderinden Altcoin, Web3 ve Metaverse Tahminleri!

2021, kripto para üniteleri için mükemmel bir yıl oldu, benimsenmesi tüm vakitlerin en yüksek düzeylere ulaştı ve bu yıl Bitcoin ve birden fazla altcoin fiyat açısından rekor kırdı. Kripto para dünyasının en varlıklı ve tesirli adamlarından birine nazaran 2022, ana akıma girme yılı olacak. Kripto para türev platformu FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), düzenlemelerin, ölçeklendirmenin ve hatta daha yüksek benimsemenin 2022’yi tanımlayacağına inanıyor.

FTX CEO’su, Bitcoin ve altcoin alanı için görüşlerini açıkladı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bankman-Fried, bir kripto para borsası ve türev platformu olan FTX’in CEO’su ve kurucusudur. FTX, son yıllarda süratle büyüyerek dünyanın en büyük borsalarından biri haline geldi. Miami Heat’in kendi alanının isim hakları için 135 milyon dolar ödemek üzere bir olay da dahil olmak üzere ikonik şirketler ve etkinliklerle bir dizi iştirak sayesinde daldaki en ünlü markalar ortasında yer aldı. Alameda Research olarak bilinen bir piyasa yapan firmayı da yöneten SBF, 2022 yaklaşırken bile kripto para ünitesi sanayisinin şimdiye kadarki ilerlemeyi takdir etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kripto para ayrıyeten havaleler, ödemeler, bir paha deposu olma, NFT’ler, toplumsal medya, DeFi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli potansiyel kullanım durumlarına sahiptir. 2021’de sanayi, Polygon üzere katman 2 ağları üzere ölçeklendirme tahlillerinde de büyük bir büyüme kaydetti. Ayrıyeten alanın bol ölçüde ilgi çektiğini de belirtmekte yarar var.  SBF, ölçeklendirme tahlili açısından Polygon’un yanı sıra Solana’dan (SOL) da sıklıkla bahsediyor ve bu ağın bilhassa saniyede gerçekleştirdiği sürecin büyüklüğüne dikkat çekiyor.

Kripto para alanında düzenleyici netliğe ulaşılabilecek mi?

 SBF, sanayinin 2022’de büyümek için hala yeri olduğuna inanıyor ve 2022’de düzenlemelerin kıymetli olacağına dikkat çekiyor. FTX CEO’suna nazaran bu düzenleyici netlik eksikliği, sanayinin potansiyeline ulaşmasını zorlaştırdı. 2021’de kademeli olarak değişmesine karşın, bilhassa bölümün düzenlenmiş kurumsal oyuncuları çekme yeteneğini etkiledi. SBF, geçtiğimiz yıl boyunca regülasyon açısından uygun eserler çıkardığını ve regülatörlerle çalışma tarafında adım atmaya çalıştıklarını bildirdi.  SBF’e nazaran buradaki en büyük şey, likiditenin ABD’ye, Avrupa’ya ve başka yargı bölgelerine taşınmasına müsaade verirken mevcut düzenleyici boşlukları ele almanın yolları üzerinde işbirliği içinde çalışmaktır.

Son vakitlerin en beğenilen bahislerinden biri olan Web3 hakkında ise Bankman-Fried, Web3’ün âlâ yerlere ulaşabileceğini ve geniş bir potansiyeli olduğunu, bu bahse yönelik talebin de artacağını düşünüyor.  Gelecek periyotlarda metaverse’ün de genişleyeceğini ve birçok faaliyetin orada gerçekleşebileceğini düşünüyor. Şu anda Web3’ün ulaştığı nokta konusunda pek optimist olmasa da seyahati konusunda optimist olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.