Alt Coin

Kripto Milyonerleri Bu Altcoin’den Biriktiriyor: Dahası Geliyor!

Cardano (ADA) balinaları yalnızca Ocak ayında varlıklarını %40 büyüttü. On-chain analitik firması IntoTheBlock, altcoin fiyatının son zamanlardaki sabit hareketlerine karşın ADA milyonerlerinin faal olarak biriktirmeye devam ettiğini belirtiyor.

Altcoin balinaları ADA birikimlerini %40 arttırdı

1-100 milyon ADA’ya sahip balinalar, yalnızca 2022’nin birinci ayında bakiyelerini %40,65 arttırdı. IntoTheBlock tarafından incelenen bu adresler, sirkülasyondaki arzın %24,87’sini, yani 33,57 milyar ADA’yı elinde tutuyor. Sonuç olarak, Eylül doruğundan bu yana taban fiyatlardan balina sınıfının ADA birikimini sürdürdüğü görülüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 10.000 ile 1.000.000 ADA ortasında bakiyeye sahip Cardano cüzdanları 2021 Aralık ayının ortasından bu yana %15.000 oranında arttı. Balinalar, Ocak ayının sonunda 53.6 milyon ADA biriktirerek varlıklarını ikiye katladı. Resmi IntoTheBlock tweet’i:

Altcoin projesinden son gelişmeler

Cardano Blockchain’deki güncellemelerin akabinde, altcoin projesiyle alakalı IOHK’nun Pazarlama ve İrtibat Yöneticisi Tim Harrison, hafta sonundan evvel bir dizi ağ düzenlemesinin daha gelebileceğini bildirdi. Güncellemelerle Cardano ağı optimize edilmeye devam ediyor ve talep arttıkça gelecekteki büyümeye hazırlık için ölçeklendiriliyor. Ocak ayının başında, 1.33.0 node piyasa sürüldü ve blok boyutu ve bellek üniteleri dahil olmak üzere birtakım ağ parametrelerinde değişikliklere müsaade verdi. Optimizasyon eforlarının bir kesimi olarak IOHK, geçtiğimiz günlerde Blockchain boyutunun %11 oranında artacağını duyurdu. Böylelikle toplam blok boyutu, 72 KB’den 80 KB’ye yükselecek ve bu da Cardano’nun süreç kapasitesini arttırıyor. Ek olarak, konsensus katmanın daha süratli blok yayılımını kolaylaştıran “ardışık düzen” güzelleştirmesi, 2022’ye planlanan değerli gelişmelerde biri.

Cardano (ADA) fiyat hareketleri

Piyasa kıymetine nazaran 6.en büyük kripto para ünitesi Cardano (ADA), geçen aya nazaran %30 bedel kaybetti. IntoTheBlock tarafından sağlanan datalara nazaran altcoin balinaları süreçte ADA birikimlerini %40 arttırdı. Mevcut düzeylerde ADA, 3,09 dolar ATH fiyatının %65.1 altında süreç görüyor. Bu düzeyler, daha evvel 2021 Şubat ve Haziran ayları ortasında ADA’nın en güçlü takviyesiydi. Cardano, 2 Eylül 2021’den bu yana düşüş trendinde. Süreçte, piyasa kıymeti sıralamasından birinci 5’ten altıncı sıraya geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.