Kripto Bilgi

Kripto Opsiyon Piyasası Spot Piyasada Maddi Etki Yaratmaya Başladı: QCP Capital

Hisse senetleri ve kripto arasındaki korelasyon geçen yıl daha belirgin hale gelirken, Singapur’un QCP’si kripto opsiyon piyasasının artan önemi nedeniyle bu korelasyonun bir sınırı olduğunu yazdı.

  • Bitcoin ve ether piyasaları, hafta başlarken hisse senedi piyasasının düşüş hissini takip ettiğinden, bitcoin ve ether sırasıyla 40.000$ ve 3.000$’ın altına düştü.
  • QCP, bitcoin için 40.000 dolarlık işaretteki ve balinalar tarafından tutulan eter için 3.000 dolarlık işaretteki grev sayısı nedeniyle bir geri dönüş olduğuna inandıklarını yazdı.
  • Fon, büyük miktarda aşağı yönlü risk tersine çevirme (tüccarın satımı alıp çağrıyı satması) alan ve aniden kâr elde etmek için pozisyon değiştiren (satı satıp çağrıyı satın alan) bir karşı taraf olduğunu kaydetti. ).
  • Delta ticaret hacmi (aynı anda alım ve satım opsiyonları) 40.000 $ ve 3.000 $ seviyelerindeyken, bu seviyelerde bir spot destek yaratıldı, QCP yazdı.
  • QCP, bitcoin’in 44.000 $’lık piyasada bir miktar dirençle karşı karşıya kalmasının bir nedeninin, bitcoin’in 44.000 $’a doğru sürüklenmesiyle birlikte bir balinanın 42.000 $’lık Ocak aramalarından kâr elde etmeye başlaması olduğunu söyledi.
  • Firma, “Opsiyon piyasası büyümeye devam ettikçe, opsiyon faaliyetinin spot hareketlerini giderek daha fazla belirleyeceğini düşünüyoruz” diye yazdı.

Devamını oku: Bitcoin’in %40’a Yakın Kayması Kripto Hisse Senetlerine Ağırlık Verirken Coinbase Daha İyi Performans Gösteriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.