Kripto Haber

Kripto Oyunlarını Geliştirmek İçin Geliştiriciler Zamanda Geriye Bakmalı

Oyun geliştiricileri, stake etme, likidite havuzu oluşturma ve blok zinciri teknolojisinin diğer yönlerini çözdüler, ancak hala projelerinin oyun kısmından bahsediyorlar.

Belirteç uygulamasına çok fazla odaklanırlar. Meta veri deposunu genişletmek istiyorsak geliştiricilerin daha iyisini yapması gerekir. Çılgınca popüler olan blok zinciri öncesi oyunlar, izlemeleri için en azından kısmi bir yol haritası sunabilir.

Zach Hungate, bir metaverse inovasyon ve yatırım şirketi olan Everyrealm’de (eski adıyla Republic Realm) oyun direktörüdür.

Sektörü ilerletmek için mevcut oyun geliştiricilerinin yapması gerekenler.

2020’de blok zincirinde oyun oynamak gerçekten devrim niteliğindeydi. Axie Infinity’nin popülaritesi fırladı ve uzaktan çalışmaya zorlanan bir dünya için oyna-kazan modelini yaygınlaştırdı. İnovasyondan güç alan endüstrinin ticaret hacmi yıldan yıla %8,300 artarak piyasa değerini yaklaşık 30 milyar dolara çıkardı.

Devamı: Axie Infinity, Hiperenflasyona Karşı Hazır Oyuncular Buluyor Venezuela

Bir yıl ileri sar ve her şey … aşağı yukarı aynı görünüyor.

Mühlet, bugün daha fazla kripto oyunu var, ancak dAppRadar’da gezinin ve blok zinciri oyunlarının çoğunun ya “dokun ve bekle” boşta tıklayanlar, ince örtülü verim çiftçileri veya jenerik tahsil edilebilir kart oyunları. Kripto oyunları meta veri tabanının arkasındaki itici güç olduğunu iddia ediyorsa, neden çoğu blok zinciri oyunu tamamen tek boyutludur?

Blockchain teknolojisi, oyuncuları benzeri görülmemiş bir şekilde güçlendirme potansiyeline sahiptir ve kullanıcıları finansal tazminat ve yönetişim yeteneği ile ortaklar olarak destekler. Bununla birlikte, oyunların kendilerinde derinlik ve sürükleyici olmadığında, bu faktörler tek başına kitlesel kabulü sağlayamaz.

Kaç blok zinciri oyununda bilgi veya dünya kurma var? Sosyal medyada topluluk odaklı içerik ve katılım nerede? Yüz binlerce kullanıcıya sahip olduğu varsayılan kripto oyunlarının YouTube veya Twitch oyunlarını bulmak bile zor.

Kripto oyunları, erken iOS ve sosyal ağ oyunlarının yeniden tenli sürümleriyle doyurulur. Alien Worlds, Upland ve Bomb Crypto, soğuma zamanlayıcıları, keyfi eylem limitleri ve enerji veya dayanıklılığa benzer tükenme özellikleriyle oynanışı büyük ölçüde sınırlar. Farmers World ve Sunflower Farmers, orijinal FarmVille’in karbon kopyalarıdır. Bu oyunların tümü, NFT’leri (karşılaştırılamayan jetonlar) basma ve yerel jetonları oyun içi para birimiyle değiştirme yeteneği lehine oynanabilir içeriği terk etti. Ancak blockchain, başarılı bir oyun için birincil değil, artırıcı bir özellik olmalıdır.

Bu amaçla, Web 3 oyunları zincir içi ve zincir dışı özellikler arasında sağlıklı bir denge gerektirir. Tamamen zincirleme bir mimaride, özellikle oyun Ethereum gibi yoğun bir ekosistem üzerine kurulmuşsa, tekrarlayan, pahalı işlem ücretleri küçük etkinlikler için oynanışı olumsuz etkileyebilir.

Geliştiriciler ayrıca blok zinciri teknolojisini kullanırken, oyun özelliklerinin token manipülasyonu ve arbitraj fırsatlarına izin verip vermeyeceği veya başka bir şekilde sağlanıp sağlanmayacağı gibi benzersiz zorluklarla karşı karşıyadır. oyun içi ekonominin bir parçası olan piyasa güçlerinden etkilenir. Zincir dışı oyunun tanıtılması, geliştiricilerin dezavantajlarından kaçınırken blok zincirinin yararlı yönlerini dağıtmalarına olanak tanır.

İleriye bakmak

01

ilerlemek için oyun stüdyolarının eski geliştiricilere bakması gerekiyor. Roblox ve Minecraft gibi açık dünya Web 2.0 görüntülü oyunlar, oyunculara özelleştirebilecekleri sınırsız ortamlar sunar, bu da kullanıcıların ve bağımsız geliştiricilerin oyun içi içeriğin çoğunu oluşturduğu ekosistemlerle sonuçlanır.

Daha Fazla Okuyun:Web 3 Nedir ve Neden Herkes Onun Hakkında Konuşuyor?

Örneğin, Minecraft sunucuları, merkezi olmayan sanal ekonomiler oluşturmak, temel arazi ve mülkiyet haklarını uygulamak için üçüncü taraf eklentileri kullanabilir, ve iç yönetişim yapıları oluşturmak. Eşzamanlı olarak, bu sanal dünyalar oyuncu tabanıyla birlikte büyüyerek oyuncuların yeni öğeler, alanlar ve stratejiler keşfetmelerine ve bunları bağımsız olarak topluluğa getirmelerine olanak sağladı. Blok zincirinde bu, borsalarda veya pazar yerlerinde satılan varlıkların her zaman oyuncu tarafından yaratılmış veya kazanılmış olması gerektiği anlamına gelir.

Ki değiller.

Son yirmi yılda dünyanın en büyük oyunları (örneğin League of Legends, Fortnite, World of Warcraft) freemium’da büyüdü kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden sınırlı oyun erişimine sahip oldukları ve ek oyun içi özellikler almak için primlerini paylaştırdığı model. Bu model, kullanıcılara herhangi bir ödeme yapmadan önce oyunu denemeleri için bir yol sunar; bu, günümüzün kripto oyunları ile geçmişte işe yarayanlar arasında önemli bir ayrımdır.

Büyük stüdyoların yayınlarında sektörün sorunlarını çözeceği söylentileri var. Ancak, mevcut projeksiyonlar AAA (büyük stüdyo) blockchain oyununun çıkışını 2024’e kadar uzatırken, endüstrinin geçici olarak durgunlaşması mı gerekiyor?

Bağımsız stüdyolar veya büyük kutu oyunlarının kullanıcı tarafından değiştirilmiş çatalları, oyun inovasyonunu destekler. Tüm MOBA (çok oyunculu çevrimiçi savaş arenası) türü ve e-spor sahnesi, StarCraft için oyuncular tarafından yapılan özel bir haritadan ve Warcraft 3 için topluluk tarafından geliştirilen bir moddan doğdu.

)

Önümüzdeki on yılın baskın blockchain oyunu, AAA oyun markaları bir piksel yayınlamadan önce küçük bir stüdyodan çıktığında hazırlıksız yakalanmayın.

Coley Hungate bu makalenin raporlanmasına katkıda bulunmuştur.

)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.