Kripto Bilgi

Kripto Piyasa Değeri Selloff Arasında 2T Doların Altına Düştü

Kripto para birimleri rekt alıyor.

Kripto bluechips bitcoin ve eter, Perşembe akşamı geç saatlerde 40.000 dolar ve 3.000 dolarlık kilit destek seviyelerini kırdı ve daha geniş altcoin piyasasını serbest düşüşe gönderdi.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, kripto para birimi endüstrisinin toplam piyasa değeri %11 düşerek 1 $’a düştü. ABD işlem saatlerinde Cuma öğleden sonra 9 trilyon, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 dolardan düştü. Geçen Kasım 1 trilyon.

Son düzeltmeler giderek ayı piyasası bölgesini işaret ettiğinden, çoğu büyük kripto para birimi çift haneli kayıplar yaşadı.

Nasdaq bileşiminin geçen hafta %5 düşmesiyle kripto para piyasalarındaki satışlar, teknoloji hisselerinin hareketlerini yansıtıyor gibi görünüyor.

Kan dökülmesine karşı çok az güvenlik var gibi görünüyor. Yakın Protokol’ün NEAR (-17.5%), Fantom’un FTM’si (-15.4%) ve Comos’ ATOM (-12.0%) tokenleri gibi son altcoin kazananları da Cuma günkü satıştan zarar gördü.

NEAR, FTM ve ATOM’un yıldan yıla BTC ve ETH’ye karşı nispeten güçlü performansı, bazı tüccarların bir altcoin ayrışması hakkında spekülasyon yapmasına neden oluyor. En azından şu an için piyasadaki gerileme, kripto varlık korelasyonlarını yukarı gönderiyor.

Bununla birlikte, ATOM, bugüne kadar yeşil bölgede dolaşan tek ana tokenlerden biri olmaya devam ediyor (+3,0%).

Kripto para birimi fiyatı verisi (Messari)

Çok uzun, SoLunAvax

2021’de en iyi performans gösteren alt Katman 1 sevgililerinin çoğu, son birkaç hafta içinde piyasa kapitalizasyonlarının yarıya düştüğünü gördü.

Bazıları BTC ve ETH’den daha iyi performans gösterirken (tüm zamanların en yüksek seviyesinden sırasıyla %44 ve %42 düştü), diğerleri 2021 ivmesini korumak için mücadele ediyor.

“Ethereum katili” Solana’nın SOL’si tüm zamanların en yüksek seviyesinden %52 düştü. Terra’nın LUNA ve Avalanche’ın AVAX tokenleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sırasıyla %30 ve %59 düştü.

Ethereum yan zinciri Polygon’un MATIC jetonu %36 düştü ve Cardano’nun ADA jetonu, ikinci projenin akıllı sözleşmelerinin başlatıldığını duyurduğu geçen Eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana %61 düştü.

Daha riskli olan ve genellikle BTC ve ETH’den daha yüksek bir oynaklıkla işlem gören altcoinler, 2017-2018 kripto döngüsü sırasında %90-99 gibi dik düşüşler yaşadı.

Köpek paraları düştü

Messari’den alınan verilere göre altcoin kaybedenlerin en büyük kategorisi göğüs sikkeleridir. Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE’yi geçici olarak %33’e kadar yükselten yakın tarihli bir tweetine rağmen, geçen Mayıs ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %80 aşağıda.

Geçen yıl %1,607 değer kazanan bir başka köpek temalı para olan Shiba Inu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %71 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.