Kripto Bilgi

Kripto Piyasaları Terra Falls Olarak Karışık Oturum Görüyor, NEAR Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Ayarlıyor

Kripto piyasaları, bazı altcoinler %10’dan fazla kazanç sağlarken, bitcoin ve eterin çok az değişmesiyle Perşembe günü erken saatlerde karışık bir seans geçirdi.

1 milyar doları aşan piyasa değeri ile en iyi altcoinler arasında ilerlemeye öncülük eden, 24 saat içinde %33 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 13$’a yükselen Ethereum’a rakip olan yüksek hızlı bir blok zinciri olan Near (NEAR) tokenleriydi. . 52.

Hareket, merkezi olmayan ödeme ağı Terra’nın CoinDesk’in Çarşamba günü bildirdiği gibi, Near ağında ABD doları ile 1:1 sabitlenmiş UST sabit paralarını yayınlayacağını söylemesinin ardından geldi.

Kripto borsası Phemex CEO’su Jack Tao Telegram’da CoinDesk’e “NEAR, mevcut alternatiflerin çoğunu aşan etkileyici bir ölçeklendirme çözümü geliştirdi” dedi. “Giderek daha fazla projenin bu ekosisteme entegre olması veya gelişmeye başlaması şaşırtıcı değil. Aurora EVM çözümünün piyasaya sürülmesiyle, önümüzdeki yıllarda daha da fazla büyüme görmeyi bekliyorum. ”

NEAR tokenleri Perşembe sabahı tüm zamanların yeni rekorlarını kırdı. (Ticaret Görünümü)

CoinGecko’dan Veri 1 $ gösterdi. Çarşamba günü 3 milyar değerinde NEAR işlem gördü. Fiyat artışı, NEAR vadeli işlemlerinde 6 milyon dolarlık tasfiyeye neden oldu; bu, rallinin esas olarak spot tüccarlar tarafından yönetildiğini ima eden nispeten küçük bir değer.

Memecoin Shiba Inu (SHIB), diğer büyük cap altcoinleri arasında en yüksek performansı gösteren oldu. SHIB fiyatları Perşembe sabahı balinalar – veya büyük sahipleri – risklerini daha da artırdıkça % 7 arttı.

Terra, DeFi jetonları ralli yaparken kazançlarını geri veriyor

Terra’nın yerel tokenleri LUNA, Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 97$’ı belirledikten sonra Perşembe sabahı %11 düşüşle 85$’a düştü. Coinglass’tan alınan verilere göre, oynaklık son 24 saat içinde LUNA vadeli işlemlerinde 10 milyon doların üzerinde tasfiyeye neden oldu.

LUNA’nın düşüşü, daha geniş pazarın Terra, Solana ve Avalanche gibi Ethereum rakiplerine olan ilgisi ve Terra ağındaki artan merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyeti nedeniyle 42 dolardan yaklaşık bir ay süren rallinin ardından geldi.

LUNA, yaklaşık bir aydır süren yükseliş trendinin ardından Perşembe sabahı düzeltildi. (Ticaret Görünümü)

Diğer DeFi merkezli jetonlar daha az değişkendi. DeFi, borç verme, ticaret ve borçlanma gibi hizmetler için merkezi aracılar yerine blok zinciri ağlarındaki akıllı sözleşmelere dayanan bir finansal sistemi ifade eder.

Ethereum, ağındaki protokollere kilitlenmiş 155 milyar doların üzerinde DeFi Llama veri ile mevcut DeFi pazar lideridir. Terra, bu haftanın başlarında Binance Smart Chain’i geçerek 18 doların üzerinde kilitlenen ikinci en büyük platform oldu. Ağındaki değer 97 milyar.

CoinGecko’ya göre, son 24 saat içinde Polkadot’un DOT tokeninin fiyatları %4 artarak 27 $’a yükselirken, Avalanche’ın AVAX’ı ve Solana’nın SOL’si %2,5 kaybetti. Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Uniswap’ın (UNI) tokenleri, geliştiricilerin platformu, Ethereum için kendi blok zincirine sahip bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon’da başlatacaklarını söylemelerinin ardından yaklaşık %9 arttı.

Bir diğer en yüksek kazanç sağlayan kişi, son 24 saat içinde %15’lik bir artış kaydeden borç verme protokolü Aave oldu. İsviçreli SEBA Bank, kurumlara yönelik izinli bir DeFi ürünü olan Aave Arc’a katılmayı teklif ettiğinde fiyatlar yükseldi. Düzenlenen banka bir gönderide, müşterilerinin Aave aracılığıyla DeFi hizmetlerine erişmek ve daha geniş DeFi ekosisteminde aktif katılımcılar olmakla ilgilendiğini söyledi.

Bitcoin Perşembe günü 49.000$’lık direnç seviyesini kıramamasının ardından %0,6 kaybetti, Ether ise son 24 saat içinde %1,6 düştü. Hareketler, yıl sonu tatil sezonu öncesinde büyük merkezi borsalarda işlem hacimlerinin düşük kalmasıyla geldi.

Kredi: CoinDesk/CryptoCompare

Perşembe günü Avrupa saatlerinde küresel pazarlarda benzer ticaret koşulları gözlendi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, 600 şirketi takip eden bir Avrupa hisse senedi endeksi olan Stoxx Europe 600 ve S&P 500 ve Nasdaq 100 vadeli işlemleri çok az değişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.