Kripto Haber

Kripto Sigorta Firması Evertas, Lloyd’s of London Onayını Kazandı

Kripto para birimi alanına odaklanan bir sigorta platformu olan Evertas’a, kendisini Lloyd’s of London kapak sahibi olarak adlandırması için onay verildi.

Bir kripto firması için bir darbe gibi, teminat sahipleri, 336 yıllık genel sigorta piyasası olan Lloyd’s tarafından çeşitli coğrafyalarda veya niş sektörlerde riski kapsayan poliçeler yazmak ve hizmet vermek üzere yetkilendirilmiş özel sigorta sağlayıcılarıdır.

Evertas, Lloyd’s’ta özel olarak dijital cüzdan ürünlerini kapsayan ve aynı zamanda Evertas sigortalı uygulamasının sponsoru olarak görev yapan Lloyd’un sendika üyesi Arch Insurance adına poliçe yazan ilk teminat sahibi yapar.

Daha fazlasını okuyun: Morgan Creek, Crypto Insurance Upstart Evertas için 2,8 Milyon Dolarlık Tohum Turu Lideri

Kripto para birimi endüstrisinde sigorta kapsamı ihtiyacı, piyasadaki kapasiteden çok daha ağır basıyor. Bazı Lloyd’s üyeleri arasında kripto para birimiyle ilgili riskleri keşfetme konusunda artan bir iştah ve uzmanlık olsa da, kapsamlı Society ve Lloyd’s Konseyi, piyasada sağlanan kripto teminatı hakkında kamuya açık duyurular söz konusu olduğunda ürkek davranıyor.

“Evertas’ın sigortalı başvurusunu onaylamamız, Lloyd’un sigortacısı Arch ile yeni dağıtım ortağı arasındaki, daha önce risk transfer seçeneklerinin eksikliği nedeniyle engellenen bir endüstri sektörünün büyümesini kolaylaştırmayı amaçlayan yenilikçi bir çözüm üzerinde işbirliğinin bir örneğidir,” dedi. Lloyd’s’un Amerika Kıtası Başkanı Hank Watkins yaptığı açıklamada.

Evertas CEO’su J. Gdanski, ekibinin dijital varlıkların “sıcak”, “sıcak” ve “soğuk depolaması” gibi tipik sınıflandırmalarla ilgili riskler için bir politika çerçevesi belirlemek için uzun süre ve çok çalıştığını söyledi.

“Neyin kapsanıp neyin kapsanmadığının çok açık olduğu, kanunî muğlaklıkların ve teknik yanlışlıkların çoğunu çözerek, piyasadaki en kapsamlı politika biçimini ve ürününü ortaya çıkardık” dedi Gdanski bir röportajda. .

Devamını oku: Bu Mavi Çipli Kripto Sigorta Konsorsiyumunda Bir Şey Eksik – Büyük Bir Kayıp

Gdanski, Evertas sigorta ürününün önümüzdeki hafta yayına gireceğini ve hedef pazarın geleneksel fonları, kripto fonlarını, aile ofislerini ve yüksek net değerli bireyleri içerdiğini söyledi.

“Farklı piyasa katılımcıları için ölçeklenebilir ve uygun sigortaya sahip ilk tam ürün biziz” dedi Gdanski. “Yani bir kripto riskiniz varsa, sigorta arıyorsanız, komisyoncunuzun bizimle iletişime geçmesini sağlamalısınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.