Kripto Bilgi

Kripto Tüccarı Tantra, ‘GBTC İndirimi’ Kayda Kadar Genişledikten Sonra Tasfiye Edecek

Faiz getiren bir yatırım ürünü sunan kripto para odaklı bir ticaret firması olan Tantra Labs, “performans düşüşü” bildirdikten ve taze sermaye sağlayamadığından dolayı kapanıyor.

Atlanta merkezli bir iflas mütevellisi ve borç yeniden yapılandırma danışmanı olan GGG Partners, Perşembe günü Tantra’nın alacaklılarına, şirketin tasfiyesi için tasfiye müdürü olarak atandığını ve herhangi bir varlığın parasallaştırılmasından sorumlu olacağını belirten bir mektup gönderdi. Mektubun bir kopyası CoinDesk tarafından alındı ​​ve birçok kişi tarafından onaylandı.

GGG’nin yönetici ortağı Katie Goodman, cep telefonundan CoinDesk’e ulaştığında mektubun ötesinde yorum yapamayacağını söyledi. CoinDesk ayrıca, LinkedIn aracılığıyla ulaşılamayan birkaç üst düzey yöneticiye gönderilen mesajlar da dahil olmak üzere, birden fazla platform aracılığıyla Tantra Labs’tan yorum istedi.

Mektup, Tantra’nın CEO’su olarak tanımlanan Russell LaCour’dan gelen ve yöneticinin “portföyündeki performansın ciddi şekilde düşmesini” kısmen “GBTC” olarak bilinen yakından izlenen bir kripto piyasası göstergesindeki son genişlemeye bağladığı bir mesaj içeriyordu. indirim. “

LaCour, mektupta “Tantra Labs kurulduğunda, amaç en rekabetçi BTC ve ETH cinsinden getirileri kriptoda iade etmekti” dedi. “Ancak, şirketin yönetim kurulu tarafından bugünün kararına varılan dönemde şirket, portföyünde ciddi performans düşüşü fark etti. Tantra’nın faaliyet gösterdiği piyasalarda meydana gelen diğer olaylarla birlikte bu bozulma, şirketin bilançosunun yükselmesine neden oldu. tehlikeli bir duruma sok.”

“GBTC’nin eşi benzeri görülmemiş düşüklere indirilmesi”, “yönlü portföy performansı düşüşü” ve “faiz marjlarının çöküşü” gibi faktörlerden bahsetti.

LaCour’a göre, yönetim kurulu “hemen bilançonun yeniden yapılandırılmasını ve diğer stratejik seçenekleri araştırdı.”

“Yönetim Kurulu, potansiyel olarak işi sürdürmek amacıyla fon toplamak için aynı anda müzakerelerde bulundu, ancak sonuçta gerekli sermayeyi artırmada başarısız oldu,” dedi LaCour.

“Sonuçta, dış danışmanlar ve diğer profesyonel danışmanlarla istişare ederek önemli bir tartışma ve değerlendirmeden sonra, yönetim kurulu, tüm koşullar göz önüne alındığında, operasyonları sona erdirmenin, şirketimizin tasfiyesinin şirketin çıkarına olduğuna karar verdi. bilanço ve varlıklarımızın düzenli, adil ve hakkaniyetli dağılımını sağlamak.”

Gri Tonlamalı Bitcoin Trust veya GBTC, dünyanın en büyük kripto para birimi fonudur ve hisse senedi olarak işlem görür. Çeşitli faktörler nedeniyle, hisse fiyatı son zamanlarda fondaki temel bitcoin değerine rekor bir indirimle işlem görüyor.

İndirim bu hafta %28 ile rekor seviyeye ulaştı. Daha 2021’in başlarında, hisse fiyatı primli işlem gördü, ancak geçen yılın Şubat ayında negatife döndü ve o zamandan beri istikrarlı bir düşüş yaşadı. Grayscale, güveni borsada işlem gören bir fona dönüştürmek istediğini söyledi, ancak şu ana kadar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, fiziksel bir bitcoin destekli ETF’yi onaylamayı reddetti.

Bu arada, itfalara izin verilmiyor, bu nedenle açık piyasada hisselerini satmak istemeyen yatırımcılar Grayscale’e yönetim ücreti ödemeye devam etmek zorunda. (Gri Tonlama, CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’un bir birimidir.)

Bitcoin’e odaklanan Tantra Labs, kaydolduktan sonra BTC’de 100 $ ve %12 (daha sonra %6) APY vaat ederek başlangıçta mevduat topladı.

tantra_labs tarafından Reddit’te yayınlanan bir gönderiye göre, şirketin Ekim ayı itibarıyla 80 milyon doların üzerinde varlık yönetimi altında bulunuyordu.

Reddit aracılığıyla Tantra_Labs

Gri tonlamalı ticaret

Akredite yatırımcılar, Bitcoin veya ABD doları yatırarak, günlük özel yerleşimlerde doğrudan net varlık değerinden (NAV) Grayscale Bitcoin Trust hisselerini satın alabilirler. Hisseler ancak altı aylık bir kilitlenme döneminden sonra ikincil piyasada satılabilir. Güven, kapalı uçlu bir fondur, yani yatırılan paralar sonsuza kadar kilitli kalır.

Birkaç nedenden dolayı GBTC hisseleri, Şubat ayının başına kadar NAV’de sürekli olarak çift haneli bir primle işlem gördü. Bu nedenle, kurumlar, NAV’de fiyatlandırılan hisseler karşılığında bitcoin veya ABD doları (USD) olarak kilitlenecek ve altı ay sonra hisseleri primle devrederek yayılmayı cebe indirecekti.

Grayscale’in popülaritesi, 2020’nin sonunda GBTC hisselerindeki primin 17 Aralık’ta rekor yüksek %40’a yükselmesiyle arttı. Bazı yatırımcılar GBTC hisseleri satın aldı ve aynı anda bitcoin vadeli işlemleri satarak getirileri artırdı. O zamanlar vadeli işlemler %15 veya daha fazla primle işlem görüyordu.

Bununla birlikte, prim geçen Şubat ayında bir indirime döndü ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde genişleyerek bir yıl önce NAV’da hisse alan kurumları zararda bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.