Kripto Bilgi

Kripto Tüccarları, Bitcoin 40 bin Doların Altına Düşerken 343 Milyon Dolarlık Tasfiye Görüyor

Kripto para birimlerindeki son fiyat düşüşleri, son 24 saat içinde 340 milyon dolardan fazla tasfiyeyle sonuçlanan, çok değişken piyasalarda kaldıraçlı bahisler yapan tüccarlar üzerinde yaygın bir acıya neden oluyor.

Bitcoin, Eylül ayından bu yana ilk kez Pazartesi günü 40.000 doların altına düştüğü için son 24 saat içinde 109.000’den fazla tüccar tasfiyelerle karşı karşıya kaldı.

Coinglass’tan alınan verilere göre, kripto piyasası son 24 saat içinde toplam 343 milyon dolar tasfiye gördü ve son dört saatte kabaca 94 milyon dolar oldu; Bunun yaklaşık 122 milyon doları bitcoin ticaret pozisyonlarıyla bağlantılıydı. En fazla tasfiye, Seyşeller merkezli borsa OKEx’te gerçekleşti ve onu Binance izledi.

En büyük tek tasfiye 5 $ karşılığında Bitmex’te gerçekleşti. 95 milyon.

Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan ethere (ETH) bağlı ticaret pozisyonları, tasfiyelerde 89 milyon dolar gördü.

Kripto piyasasındaki tasfiyeler, bir tüccarın bir marj tamamlama çağrısını finanse etmek için yeterli fonu olmadığında veya alım satım pozisyonunu finanse etmek için borsa tarafından talep edilen ekstra teminat çağrısı olduğunda gerçekleşir. Varlıkların yüksek oynaklığı nedeniyle özellikle yüksek riskli ticarette yaygındırlar. Hem marjlarda hem de vadeli işlemlerde gerçekleşir.

Pazartesi günü, bitcoin üç ayın en düşük seviyesine düşerek 39.692$’a ulaştı. 03, piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin, muhtemelen Federal Rezerv’in hızla artan enflasyon karşısında parasal koşulları sıkılaştırmak için hızla hareket edebileceği spekülasyonundan kaynaklanan istikrarlı bir düşüş gördükten sonra.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.