Kripto Haber

Kriptoya Açık Hisse Senetleri Bitcoin’in Düşüşü, Daha Geniş Pazar Rotası Ortasında Düşüyor

Madenciler ve borsalar dahil olmak üzere kripto para birimi hisseleri, Cuma günü bitcoin, eter ve diğer önemli kripto para birimlerinin düşmesiyle düşüyordu.

Kripto borsası Coinbase (COIN) yaklaşık %10 düşerken, Aralık ayı sonu itibariyle bilançosunda yaklaşık 124.391 bitcoin tutan MicroStrategy (MSTR) yaklaşık %8 düştü. Geçen yıl kripto ticareti geliri önemli ölçüde artan Robinhood’un (HOOD) hisseleri yaklaşık %4 düştü.

Bitcoin son 24 saat içinde neredeyse %11 düşerek 38.644$’a düşerek aylardır ilk kez 40.000$’ın altında işlem gördüğü için hisse düşüyor. Solana’nın SOL’si ve Cardano’nun ADA’sı yaklaşık %14 düşerken, Ethereum aynı dönemde yaklaşık %13 düşerek kabaca 2.804 dolara düştü.

Daha fazlasını okuyun: Bitcoin, Geniş Asya Pazarında Satış Sırasında 40 bin Doların Altına Düştü

HIVE Blockchain (HIVE), Hut 8 Mining (HUT), Marathon Digital Holdings (MARA), Riot Blockchain (RIOT), Bitfarms (BITF) dahil olmak üzere halka açık madenciler Cuma günkü işlemlerde en az %5 düştü.

Kripto para birimi hisseleri de, teknoloji hisselerinin son düşüş trendinin ağırlığını taşımasıyla birlikte, daha geniş bir borsa bozgununun ortasında düşüyordu. Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Craig Erlam Cuma günü müşterilerine verdiği bir notta, teknoloji ağırlıklı hisse senedi endeksi Nasdaq’ın Nisan 2020’den bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalama da dahil olmak üzere bazı önemli teknik destek seviyelerinde düştüğünü söyledi.

Bu arada Erlam, bitcoin’in “piyasalarda fiyatı 40.000 doların altına iten ve muhtemelen bu süreçteki hareketi daha da kötüleştiren başka bir riskten kaçınma dalgası tarafından vurulduğunu, darbe aldığını” kaydetti. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.