Bitcoin

Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Oynuyor!

Bitcoin fiyatı ABD’den gelen enflasyon bilgileri sonrasında 1.500 dolar fazla kaybetti, fakat 43 bin 400 dolar bölgesinden gelen alıcılar fiyatı tekrar 45 bin doların üzerine taşıdı. İsabetli iddialarıyla bilinen kripto analisti Dave the Wave’e nazaran Bitcoin’in (BTC) 25 bin dolara düşüş eğilimini geçersiz kılınması için “iyi bir ihtimal” var. İşte beklenen seviyeler…

Analist Bitcoin (BTC)’de 25 bin doların geçersiz olduğunu söylüyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, analistin isabetli iddialarına buradan ulaşabilirsiniz. Yeni tahlillerinde Dave the Wave, BTC fiyatının bir düşüş sarmalından ayrıldığını söylüyor:

Beklenen 25 bin dolar maksadı daha az muhtemel görünüyor. Yüklü olarak, en zirveden oraya kadar yolun %70’ine ulaştım, lakin bir defa daha Fibonacci düzeyinin altına düştüm.

Analist, kanal bozulsa bile fiyatların düşebileceği konusunda uyarıyor

Dave the Wave’e nazaran BTC, “geniş çalkantılı bir aralıkta” sonuçlanabilir. Bitcoin’in aylık ve haftalık hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) metriklerine göz atan analist, yanıp sönen çelişkili sinyalleri paylaşıyor:

Haftalık MACD, sıfırlandıktan sonra güçleniyor. Aylık MACD hala sıfıra yakınlaşıyor. Ek konsolidasyon ve yana hakikat değişen mümkünlüğünü ima eder.

MACD indikatörlerine trendleri anlamak için başvurulur.

Analist, 100 bin doların yıl içinde aşılacağını düşünüyor

2021, tanınan on-chain analisti PlanB’nin Stock-to-Flow (S2F) modeliyle desteklenen 100 bin dolar beklentileriyle geçti. Lakin, BTC fiyatı yeni yıla kadar 40 bin dolar bölgesine kadar geriledi ve 24 Ocak’ta 33,184.06 dolara temas etti. Mevcut düzeylerde başkan kripto para ünitesi 45 bin dolar direncini aşmak için uğraş ediyor. 10 Şubat’ta bu düzey geçilse de, ABD’den gelen enflasyon bilgileri kripto piyasası genelinde %5’e varan satış baskısına neden oldu. Bitcoin, 10 Şubat Saat 13:00’da saatlik mumda %3,12 bedel kaybetti. 43 bin 400 dolar bölgesinden gelen alıcılarla fiyat tekrar 45 bin doları test ederken, Bitcoin’in 28 bin dolar tehlikesinden kurtulduğunu düşünen Dave the Wave, bu yılın sonunda yahut 2023’ün başında Bitcoin’in 100 doları aşacağını öngörüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.