Bitcoin

Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Düzeylerin Yolunda!

Yakından takip edilen bir trader ve analist Dave the Wave, belli bir senaryonun gerçekleşmesi durumunda Bitcoin (BTC)’in 100.000 dolarlık potansiyel bir yolda olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Davet he Wave: Bitcoin bu grafiği takip ediyor

Daha evvel bu makalede derlediğimiz üzere Bitcoin ve çeşitli kripto para ünitelerinde değerli düzeyleri hakikat kestirim eden Dave the Wave, 2019 yılında Twitter’daki takipçilerine 100.000 BTC için gidilmesi gereken yolu vermişti. Analist, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Bitcoin önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 100.000 dolara ulaşacak diyelim. Şu anda bu düzeyin yüzde 30’unun üzerine ulaştı, lakin kelam konusu mühletin sadece yüzde 10’u kadar bir vakitte. Bu senaryoda, düzgün bir düzeltme çok mantıklı olacaktır.

En son gönderisinde BTC’nin 10.000 doların biraz üzerinde süreç gördüğü vakitten iki buçuk yıl sonra, bugüne geldiğimizde analist, üstteki grafiği bugünün fiyatlarıyla güncelledi. Analist, BTC’nin birebir şeyi takip ediyor üzere göründüğünü söylüyor. Aşağıdaki grafiği, “Güncellenmiş hali, nasıl?” diyerek paylaştı.

Analist: MACD, güçlü işaretler gösteriyor

Trader, 100.000 dolara işaret eden üstteki döngüsel eğrinin bit takviye düzeyi olarak değil, BTC’nin kabaca izleyebileceği ortalama bir fiyat yolu olarak yorumlanması gerektiğini belirtiyor. Bitcoin’in bu yılın sonlarında yahut 2023’ün başlarında altı haneli seviyeyi kırabileceğini öne sürüyor. Dave the Wave, aylık grafik hala düşüş eğiliminde görünse de, Bitcoin’in haftalık grafiğinde birtakım yükseliş sinyallerinin göründüğünü de belirtiyor.

Yazım sırasında BTC yüzde 3.7’lik bir yükseliş ile 44.466 dolardan süreç görürken Analiste nazaran, Bitcoin’in trend belirleyici bir gösterge olan hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), sonunda güç ipuçlarını gösteriyor. BTC’nin sıkı bir azalan kanaldan çıkmış üzere göründüğünü de belirten analist, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Haftalık MACD’de bir hayat belirtisi görüldü. Birebir şeyi aylık olarak görmedik şimdi. Burada fiyat güçlü. Tekrar de, ikna edici bir trend değişikliği için önümüzdeki birkaç gün içinde bu işin sonunu görebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.