Bitcoin

Kritik Düzeyleri Bilen Analist: Bitcoin Bu Felaket Düzeylere Gidiyor!

Bitcoin’in Mayıs 2021’deki büyük düzeltmesini evvelden bildiren bir kripto analisti, diğer bir değerli çöküş için yapılması gereken bir tartışma olduğunu söylüyor. Dave the Wave olarak bilinen Bitcoin analisti, önder kriptonun 25.000 dolara kadar bir düşüş yolunda olabileceğine dair bir dizi ihtar işareti veriyor. İşte ayrıntılar…

Analist Bitcoin çöküşünü 5 metrikle doğruluyor

Kriptokoin.com olarak derlediğimiz, “Dave the Wave”nin tutan iddialarına buradan ulaşabilirsiniz. Bitcoin analisti artık, 25.000 dolara düşüşü beş farklı teknik ölçümle doğruluyor. Analist 25.000 dolar için şu argümanları paylaşıyor:

  • Gauss Kanalı’nı karşılama
  • 4 yıllık MA’yı karşılama (hareketli ortalama)
  • LGC’nin alt kanalını karşılama (logaritmik büyüme eğrileri)
  • Baş ve omuzlar için ölçülen maksat (kısa vadeli grafiklerde)
  • Ölçülen %50 gerçek geri izleme son parabolik artış.

Gauss kanalları, fiyatların zirvelerini ve tabanlarını belirlemek için kullanılabilecek bir momentum indikatörüdür. Analiste nazaran, bir trendin bilakis çevrilmesini belirlemek için kullanılan bir fiyat yapısı olan bir baş ve omuz formasyonu oynanırsa, 25.000 dolara düşüş de potansiyel bir gaye olacaktır. Analist, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) en altında olduğu çeşitli vakitlere da göz atıyor. BTC uzun bir ayı piyasasına girerse, 2023 yılına kadar 28.000 dolar fiyatla bir taban bulamayabileceğini kestirim ediyor:

Yaklaşık 6 yılda LGC’nin *tabanındaki* kıymet: 2016 – 0.4000, 2019 – 4.000, 2022 – 21.000, 2023 – 28.000 dolar.

Son olarak, analist, Bitcoin’in (BTC) Mayıs 2022’de altı haneli işaretin üzerine çıkmadan evvel yaklaşık 28.000 dolara düştüğü öbür bir senaryoyu pahalandırıyor:

Önümüzdeki yıl Mayıs ayında yeni ATH’lere bir çıkış ile muhtemel fraktal. Kimilerinin bunun yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğu konusunda şaşıracağını söyleyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.