Bitcoin

Kritik Düzeyleri Öngören Analist: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Bitcoin için Mayıs 2021 çöküşünü yanlışsız bir biçimde varsayım eden bir kripto traderı ve analisti, bir yıl içinde ikinci kere tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden kabaca %50 düştüğünden ötürü BTC için en berbat durum senaryosunu açıklıyor. Analistin evvelki isabetli iddialarını Kriptokoin.com’un bu adresinden öğrenebilirsiniz.

Bitcoin için en makus durum senaryosu neyi işaret ediyor?

Dave the Wave olarak bilinen takma isimli analist, 90.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in 40.000 dolarlık değerli bir takviye düzeyini kaybettiğini ve daha fazla aşağı taraflı riskle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analiste nazaran, Bitcoin muhtemelen 30.000 dolardan dayanağa ulaşacak, fakat tıpkı vakitte ayı senaryosunda 25.000 dolara kadar düşmeye karşı savunmasız görünüyor:

Ah! Sorun şu ki, 40.000 dolarlık alanı kaybettiğinde, aşağıda fazla dayanak yok. Fakat dayanak var. En uygun durum (devam eden düzeltme) senaryosu 30.000 dolar. En makûs durum senaryosu ise 25.000 dolar. Makro boğa.

Dave the Wave, Fibonacci uzantılarını kullanıyor ve ayrıyeten BTC için 25.000 dolarlık aşağı taraflı bir gayesi ölçmek için muhtemel bir aşağı taraflı baş ve omuz modelini tanımlıyor:

Buradaki Fib uzantısını merak edenler için, potansiyel bir baş ve omuzları ölçüyor.

Yakından takip edilen kripto analisti, Bitcoin’in yükseliş momentumu yaratması için önder  kripto varlığının evvel şu anda yaklaşık 41.000 dolar olan azalan bir direncin üzerine ikna edici bir halde geçmesi gerektiğini belirtiyor:

Kolay olun millet. Tekrar daha düşük bir düzey ve bu fiyatın direnç çizgileri, bir trendin bilakis çevrilmesini düşünmeden evvel geçmek zorunda kalacaktı.

Yazma sırasında, BTC tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolardan neredeyse %50 düşüşle 35.201 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.