Alt Coin

Kritik Gelişme: Bu Altcoin’e Onmilyonluk Saldırı!

Terra ekosisteminin muazzam büyümesi, onu ana akım haline getirerek bilgisayar korsanlarını ağdaki protokollere çekti. Mirror Protocol’e yönelik planlı bir idare taarruzunda, saldırganlar 38,7 milyon dolarlık token’i dolandırmaya çalıştı. Lakin, altcoin MIR fiyatı atağa karşın ayakta kalmayı başarıyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Saldırganlar 15 milyon MIR token’e ulaşmaya çalıştı!

Mirror protokolünün MIR token’i, sentetik varlık protokolünü yöneten bir Ethereum token ağıdır. Protokol günde 24 saat, haftada yedi gün süreç aktifleştirmek için gerçek dünya varlıklarının dijitallerinin oluşturulmasını sağlar. Proje özetle, gerçek dünyanın “sentetik” versiyonunu ve bunların ticaretini yapmayı maksatlar.

En son haberlere nazaran Çinli gazeteci Colin Wu, Mirror protokolün yakın vakitte bir idare saldırısına maruz kaldığını bildirdi. Bilgisayar korsanları ağı dolandırmaya ve her biri 2,58 dolardan 38,7 milyon dolar bedelinde (15 milyon MIR’ye eşdeğer) MIR tokenlerini çalmaya çalıştı. Saldırganlar, saldırıyı Solana ağıyla işbirliği talebi olarak gizleyerek Proposal 185’i sundular. Colin Wu, süreçleri aşağıdaki tweet’le aktardı.

Altcoin projesinin fiyatı hücum haberlerine karşın yükselişe geçti!

Wu ayrıyeten, saldırganların bir düzine yanlış idare teklifini başlatmak ve saldırıyı gerçekleştirmek için Noel arifesini taammüden seçtiklerini belirtti. Mirror protokolünün topluluk fon havuzu, Solana ile derinlemesine işbirliği talep eden atağın gayesiydi. Saldırganın 15 milyon MIR token havuzunu dolandırma teşebbüsü dikkatle planlandı. Sentetik varlık protokolünün fiyatı, taarruz haberlerine karşın %1.7 artış kaydetti. Analistler ve yatırımcılar, MIR’e yönelik yükseliş görünümüne sahip ve sentetik varlık tokenini biriktirmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.