Alt Coin

Kritik Model Belirledi: Bu Altcoin, 4x Yapabilir!

Başkan altcoin Ethereum, son vakitlerde Bitcoin’in akabinde bir fiyat gerilemesi yaşadı. Piyasa düşüş eğiliminde olmasına karşın, şu anda dijital varlık hayli düzgün durumda. Ethereum ATH düzeyinden neredeyse %50 düşüşle 2.800 doların üzerinde bir trend izliyor. Lakin bir model, dijital varlığın yakın geleceğinde 4x hareketi olduğunu öne sürüyor. Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için bu modele bir göz attık.

Başkan altcoin için 4x’lı argümanlı bir iddia

Yakın tarihli bir Twitter paylaşımında, Shaan Puri olarak bilinen bir kripto yatırımcısı, Ethereum’u mevcut fiyatının 4x çıkarabilecek model olduğunu söylüyor. Başkan altcoin’in şu anda 4x düşük pahada olduğunu belirtiyor ve bunun da fiyatın şu anda olduğundan çok daha yüksek olması gerektiği manasına geldiğini argüman ediyor.

Shaan Puri, diğer bir kripto yatırımcısı olan Ryan Allis tarafından belirlenen bir temele işaret ederek, eski modelin ETH’yi nasıl 10 bin dolara çıkardığını açıklıyor. Yalnızca “umutlar ve hayaller” ya da daha geniş kapsamlı benimsenme argümanını ileri sürmek yerine, altcoin’in bu kadar yüksek bir fiyata ulaşması için üç temel özellik belirtiyor.

Bunlardan birincisi, varlığın yarattığı gelir. Birçok kripto projesinde olduğu üzere, token’lerin gönderilmesi gönderici tarafından bir fiyata tabi. Bu fiyat daha sonra bu süreçleri onaylamak için gereken hesaplama gücünü sağlamak için madenciye ödeniyor. Shaan Puri, sırf Ocak ayında süreç fiyatlarından elde edilen gelirin 1,3 milyar dolar olduğuna ve bunun daha sonra taban ve bahşiş fiyatına bölündüğüne dikkat çekiyor. Geçen yıl EIP-1559’un uygulanmasıyla birlikte Ethereum fiyatı yakma süreci uygulandı. Vakitle, yaratılandan daha fazla ETH yakılıyor, bu da dijital varlık deflasyonuna dönüşüyor.

İkinci nokta, nakit akışı olan şirketlere paha vermek. İşletme okuluna gittikleri göz önüne alındığında, bu modelin yarattığı bir şey yeterli anlıyor. Ethereum’un indirimli nakit akışı değerlendirmesini ve bu modele nasıl bağlandığını açıklayan bir fotoğraf ile devam ediyor.

Son olarak, modelin gerisindeki varsayımlar olan model, yıllık %25 büyüme oranı ve 35x F/K oranı (SP500’ün ortalaması) varsayıyor. Shaan Puri, yüksek gaz fiyatlarının hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için telaş kaynağı olduğunu ve bunun iki büyük riske yol açtığını açıklıyor. Shaan Puri, temel olarak, Ethereum’un gerçek nakit akışına sahip olduğu göz önüne alındığında, varlığın temel tahlilinde kullanılabileceğini ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.