Kripto Haber

Kurumsal Kripto Hizmetleri Firması BCB Group, Digital Asset Shop LAB577’yi Satın Aldı

Kurumlara yönelik bir kripto para ticareti ve ödeme hizmetleri firması olan BCB Group, bir grup eski NatWest banka yazılım mühendisi tarafından başlatılan bir blockchain ve dijital varlık mağazası olan LAB577’yi satın aldı. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

Bu iki Birleşik Krallık firması geçmişte kendi altyapı oyunlarının birbirine bağlanabileceği yolları araştırarak işbirliği yaptı. LAB577 tarafında, Digital Asset Shared Ledger, bitcoin ve eter’i izin verilen Corda Network’e getirdi ve bu, anında kripto para takası için bir tür SWIFT alternatifi olan BCB Likidite Değişim Ağı Konsorsiyumu tarafından daha da kolaylaştırıldı.

BCB şefi Oliver von Landsberg-Sadie bir röportajda “Altyapı inşasında farklı açılar aldık” dedi. “BCB, likidite, bankacılık ve ticaretin yanı sıra alt ödeme katmanına odaklandı. LAB557’nin altyapı odağı, menkul kıymetlerin geleceğine ve blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliğin geleceğine bakıyor.”

Devamını oku: BCB Group, 100 Yıllık Alman Bankası’nı Satın Alarak Avrupa’da Genişliyor

Geçen yılın Aralık ayında BCB, Almanya’nın 100 yaşındaki Sutor Bank’ını satın aldı; bu anlaşmanın bu ayın sonlarında Alman düzenleyici BaFin’den onay alması bekleniyor. Landesberg-Sadie, bu satın alma artı LAB577’nin BCB’nin çalışan sayısını yaklaşık 200’e çıkardığını söyledi.

LAB577’nin satın alınması durumunda, her şey blok zinciri mühendisliği ile ilgili: girişimin lideri Richard Crook, BCB, COO, mühendislik lideri Farzad “Fuzz” Pezeshkpour ise BCB Group’un CTO’su olacak.

Richard Crook bir röportajda “Mark Simpson, Ben Wyeth ve Fuzz [Pezeshkpour], 2018’de benimle birlikte LAB577’yi oluşturan eski NatWest Markets’tan seçkin mühendislerdir” dedi. “BCB’nin mühendislik becerisi için harika bir atış olduğunu düşünüyorum.”

Landsberg-Sadie, LAB577 ekibini “şimdiye kadar tanıştığım en seçkin mühendisler” olarak nitelendirerek bunu tekrarladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.