Alt Coin

Kurumsal Para Onları Seçti: Bu 13 Altcoin’e Yüzmilyonlar Aktı!

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzere kripto paralara olan talep, değişken ve ekseriyetle öngörülemeyen bir boğa piyasası sırasında artmaya devam ettiğinden, kurumsal Bitcoin ve altcoin fonları 2021’de rekor girişler kaydetti. Kriptokoin.com olarak kurumsal bazda en çok dikkat çeken altcoin’leri aktarıyoruz…

CoinShares ve Grayscale dataları Bitcoin ve altcoin fonlarındaki değişimi gösteriyor

CoinShares bilgilerine nazaran, kripto yatırım eserleri, 2020’de 6,8 milyar dolardan yıl boyunca 9,3 milyar dolarlık giriş kaydetti. Bitcoin fonları geçen yıl 6,3 milyar dolarlık sermaye çekerken, ETH eserleri yaklaşık 1,4 milyar dolarlık giriş gördü. Çok varlıklı fonlar da popülerdi ve yatırımcı sermayesinde 775 milyon dolar çekti. Bir evvelki yıl piyasaya çıkan 24’e kıyasla, 2021’de toplam 37 yatırım eseri piyasaya sürüldü. Bilhassa, yatırım eserlerine dahil edilen kripto varlıkları, evvelki yıl 9 iken 15’e çıktı.

Grayscale, Pazartesi itibariyle idare altındaki 43,5 milyar dolarlık varlıkla en büyük kripto varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Grayscale’in sunduğu altcoin’ler ortasında şunlar yer alıyor: BAT, BCH, LINK, MANA, ETH, ETC, FIL, ZEN, LTC, LPT, XLM, SOL, ZEC. Öbür multi-milyar dolarlık varlık yöneticileri ortasında 3iQ, 21Shares, ETC Group, Purpose ve ProShares yer aldı.

Muazzam volatiliteye karşın, kripto para üniteleri 2021’de hem kişisel hem de kurumsal yatırımcıların piyasaya katılmasıyla daha geniş bir genel kabul gördü. 2021, kriptonun multi trilyon dolarlık bir varlık sınıfı haline geldiği ve onu fon yöneticilerinin ve aile ofislerinin radarına soktuğu yıl oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.