Kripto Haber

Latin Amerika Kripto Borsası Bitso, São Paulo Futbol Kulübüne Sponsor Olacak

Latin Amerika kripto borsası Bitso, Brezilya futbol takımı São Paulo Futebol Clube (SPFC) ile üç yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı, şirket Cuma günü duyurdu.

Bu ay başlayacak olan sponsorluk şartlarına göre, Bitso’nun logosu São Paulo’nun resmi formasında görünecek ve Brezilya kulübünün Morumbi stadyumunun bir kısmı, Bitso’nun Pazarlama Başkan Yardımcısı kripto borsasının adını taşıyan özel bir alana tahsis edilecek. José Molina CoinDesk’e söyledi.

Spor takımlarına sponsorluk yapan kripto şirketleri Avrupa ve ABD’de oldukça yaygın hale gelse de, Latin Amerika hala pazarlama bağlantıları için büyük ölçüde kullanılmamış durumda.

Daha fazlasını okuyun: Kripto. com, İtalya Futbol Kupası Finalinin Resmi Sponsoru Oldu

Anlaşmanın finansal şartlarını açıklamayan Molina, Bitso ve São Paulo’nun altı ay içinde biletler ve ürünler için kripto para birimiyle ödeme yapmayı planladığını söyledi.

Şirketin Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Meksika’da faaliyet gösterdiğini ve toplam 3,7 milyon kullanıcısı olduğunu söyleyen Molina, Bitso’nun bu yıl Brezilya’daki en büyük kripto borsası olmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Mercado Bitcoin, CoinDesk’e yaptığı yazılı açıklamada, Brezilya’nın en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin’in geçen yıl o ülkede 3,2 milyon müşteriye ulaştığını söyledi.

Bitso’nun Brezilya’da “hızla büyümek” amacıyla 30’dan fazla iş ilanına sahip olduğunu söyledi Molina. Bitso, şirketin Brezilya’daki genişlemesini artırmak için geçen yıl Ağustos ayında Facebook kıdemli Vaughan Smith’i işe aldı.

Mayıs 2021’de Bitso, C Serisinde 2$’dan 250 milyon$ topladı. 2 milyar değerleme, onu Latin Amerika’daki ilk kripto tek boynuzlu at (1 milyar doları aşan) yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.