Kripto Haber

Launch House, New Age Hacker Evleri için 12 Milyon $ A Serisi Artırdı

Silicon Valley hacker evinin yenilenmiş bir versiyonu olan Launch House, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki 12 milyon dolarlık A Serisi turunu kapattı.

Turdaki diğer yatırımcılar arasında Creative Arts Agency’nin kurucu ortağı Michael Ovitz, 6th Man Ventures yatırımcısı ve The Block’un kurucusu Mike Dudas ve kripto podcast Bankless’in ortak sunucusu Ryan Sean Adams yer aldı.

Salı günü yayınlanan bir basın açıklamasında, a16z genel ortağı Andrew Chen, Launch House’u uzun süreli çalışmaların yanı sıra “yeni dağıtılmış Silikon Vadisi için üçüncü alana” iten faktörler olarak uzaktan çalışma, Z kuşağının yükselişi ve başlangıç ​​fon yaratma eğilimlerini gösterdi. üniversiteler ve kuluçka programları gibi kalıcı kurumlar.

Finansmanla Launch House, ikamet programını dünya çapındaki ek şehirlere genişletmeyi ve metaverse konumunu büyütmeyi planlıyor.

The Launch House hikayesi

Brett Goldstein, koronavirüs pandemisi sırasında Airbnb’den işten çıkarıldığında, Meksika’nın Tulum kentine bir uçuş rezervasyonu yaptı ve arkadaşlarıyla (ironik bir şekilde, bir Airbnb’de) kiralık bir eve taşındı.

Amaç iki yönlüydü: arkadaşlarla yaşamak ve yeni başlayanlar başlatmak.

Deney, Silikon Vadisi’ndeki eski tarz hacker evlerine bir selam niteliğindeydi – hevesli girişimci gruplarının işgal ettiği ortak yaşam alanları.

Airbnb ve Snapchat gibi web2 tek boynuzlu atlarının her ikisinin de hacker evleri aracılığıyla başlatıldığını söyleyen Goldstein, CoinDesk’e “Amaç Silikon Vadisi büyüsünü yeniden yaratmaktı” dedi. “Çok yakında, insanlar katılmak için bize saldırdı.”

Ancak Goldstein ve kurucu ortak Michael Houck, bir startup yerine startuplar için bir startup kuracaklarını fark ettiler: Launch House.

Launch House, hacker evinin yenilenmiş bir versiyonudur. Kalkınan girişimciler, “Web 3”, “metavaz” veya “kadın kurucular” gibi temalarla birkaç aylık “ikamet programlarından” birine başvururlar.

Kabul edildikten sonra, başvuru sahipleri New York City veya Los Angeles’ta bulunan, genellikle gösterişli kazılarda yaşamaya davet edilir. Launch House, etkileşimli bir sanal alan olan Gather aracılığıyla gerçekleşen sanal grupları da destekler.

Houck, CoinDesk’e bir görüntü çağrısı aracılığıyla “Silikon Vadisi’nin tanımı değişiyor” dedi. “Bütün bu tür ‘silikon vadisi budur’ temelde covid’den sonra öldü. Yeni Silikon Vadisi’nin dağıtıldığını düşünüyoruz.”

Launch House değerleri tanıdık bir tema gibi görünüyorsa, bunun nedeni Friends With Benefits gibi DAO’ların topluluk odaklı doğasını Y Combinator gibi hızlandırıcıların girişimci odağıyla birleştirmeleridir.

“DAO’ların eleştirmenleri, son derece düzensiz olduklarını ve Web 3 ilkellerinde aşırı indekslendiğini söylüyorlar,” dedi Houck. Launch House için merkezi olmayan bir geleceğe inanıyoruz. Ancak Yunan şehir devletleri yerine UC Berkeley’i inşa etmeye çalışıyoruz.”

Houck, Launch House’un yatırımcıları hakkında “a16z’nin dışında kripto medyayı endekslemek istedik” dedi. “Büyük bir girişim, Web 3’ü ileriye taşıyan, ancak rasyonel olarak daha iyimser olan bir medya operasyonudur.”

Şimdiye kadar, Launch House’dan çıkan en başarılı başlangıç, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını görüntülemelerine izin veren, değiştirilemez bir belirteç platformu olan Showtime’dır – Instagram gibidir, ancak NFT’ler içindir.

Uzaktan çalışmaya ve sanal meta veri kaynaklarına doğru ilerleyen bir dünyada, Launch House aynı zamanda yüz yüze işbirliğinin faydaları üzerine bir bahistir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.