Kripto Haber

LinksDAO NFT Satış Kitapları Gerçek Bir Golf Sahası Satın Almaya Yönelik İlk 10 Milyon Dolar

Pazar günü, merkezi olmayan özerk bir kuruluş olan LinksDAO, kendi kitle fonlu golf sahasını satın almaya bir adım daha yaklaştığında, ülke kulüpleri ve NFT’ler çarpıştı.

DAO, değiştirilemez jetonlardan oluşan ilk koleksiyonunu başarıyla satarak 10$ topladı. Projenin operasyonlarını finanse etmek için 5 milyon. Proje lideri Mike Dudas, gerçek golf sahasını satın almak için daha fazla sermayenin artırılması gerektiğini söyledi.

LinksDAO, elbette, Kasım ayında ABD Anayasasının orijinal bir kopyasını satın almak için 40 milyon doların üzerinde ETH toplayan kripto meraklısı bir grup olan AnayasaDAO’nun ardından geliyor.

ConstitutionDAO çabası sonuçta başarısız olsa da, PEOPLE tokeni 600 milyon $’ın kuzeyinde bir piyasa değeriyle yaşamaya devam ediyor ve ilk yatırımcılara bazı ciddi kazançlar sağlıyor ve hatalarından ders almayı umarak yeniden üretim çabaları ortaya çıkıyor. (İNSANLAR’a gelince, yönetecek hiçbir şeyi olmayan bir yönetim simgesi olarak var olur.)

Wen jetonu mu?

Tamamlanan NFT satışlarına ek olarak LinksDAO, yakında bir LINKS yönetim belirtecini piyasaya süreceğini söyledi.

Blockchain altyapı şirketi Paxos’ta çalışan ve kriptonun kurucusu ve eski CEO’su Dudas, “Belirli bir tarih için söz veremem, ancak amaç, yönetişim belirtecini mümkün olduğunca erken 2022’de başlatmak” dedi. medya kuruluşu The Block. “Bunu uyumlu bir şekilde ve token dağıtımının ve yönetim haklarının yönetişime geniş katılımı sağlayabileceğimiz bir şekilde yapmamız gerekiyor. ”

Yönetim belirteçleri, DAO’lar içindeki etki ve gücü belirlemek için kullanılır. LINKS sahipleri (Chainlink’in LINK jetonu ile karıştırılmamalıdır) önerilen golf kulübünün coğrafi konumuna karar verebilir, projeyle ilgili tekliflere oy verebilir veya jetonlarını açık piyasada satabilir – çoğu kişi, projenin kendisi derhal suya düştü.

LinksDAO’nun iki NFT’sinden herhangi birinin sahiplerinin bir LINKS tahsisi alması beklenirken, daha yüksek seviyeli Küresel Üyelik sahipleri, alt seviye Leisure Üyeliğine verilen token sayısının dört katını alır.

“İlham ve inançla olağanüstü bir hızla hareket eden tutkulu bir insan grubunuz olduğunda kelimenin tam anlamıyla her şeyin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlıyoruz” dedi Dudas. “Kriptodaki insanların yeni üyelik, eğlence ve katılım modelleri yaratma tutkusu, yeni fikirleri, sermayesi ve inancı olduğunu spor topluluklarına göstermesini umuyoruz. ”

Golfçüler için bir DAO

LinksDAO’nun misyonu, gelişen bir DAO ekosisteminin ortasında spor merkezli bir deney sunan “modern golf ve eğlence kulübünü yaratmak” ve “kırsal kulübü yeniden tasavvur etmek”tir.

“Gary Vaynerchuk’un Flyfish Club modeline bakıyorduk – bir restoranda üyelik kulübüne katılmak için bir NFT satın alıyorduk – ve yakın zamanda, ortak bir hedefin ortak örgütlenmesi ve finansmanına ilişkin AnayasaDAO modelini görmüştük,” dedi Dudas CoinDesk’e.

“Bu iki girişimin en iyilerini gerçekten büyük ve özel bir şeyde birleştirerek dünyanın en iyi golf ve eğlence kulübünü yaratabileceğimizi düşündük” dedi.

Grubun vizyonu, DAO’ların gerçek dünyadaki varlıkları giderek daha fazla göz önünde bulundurarak, ilk kez kripto kullanıcıları için yaratıcı projeler düşünmesiyle ortaya çıkıyor. Ayrıca, özel bir topluluğa dahil olmanın kazanan bir katma değer olduğunu kanıtlamış olan Bored Ape Yacht Club gibi NFT projelerinden de yararlanmaktadır.

Lansmanından bu yana LinksDAO, Twitter’da 16.000’den fazla takipçi ve Discord sohbetinde yaklaşık 12.000 üye toplayarak sosyal medyada ateşli bir takipçi kitlesi oluşturdu.

Üyelik NFT’leri

Pazar akşamı, LinksDAO’nun iki NFT’sinin – “Boş Zaman Üyeliği” ve daha yüksek seviyeli “Küresel Üyelik” – sadece birkaç saat içinde satıldı ve 10$ kazandı. 9,090 NFT koleksiyonundan 5 milyon fon. (LinksDAO, açık artırmada NFT’lerinin %10’unu geri tuttu. Grup, yedek NFT’leri eşantiyonlar için kullanmayı ve mevcut golf organizasyonları ve sporcularla ortaklıklar kurmayı planlıyor.)

LinksDAO, NFT’leri satın almanın, sahiplerine LinksDAO’nun edindiği ilk fiziksel kulüpte üyelik satın alma hakkı, golf tee zamanlarında indirimler ve konuk katılımları da dahil olmak üzere yalnızca üyelere özel Discord kanallarına erişim gibi özel avantajlar sağlayacağını söylüyor. golf, iş ve ünlü armatürler.

Daha yüksek seviyeli Küresel Üyelik, Leisure Üyeliğinin tüm avantajlarına, ayrıca ilk fiziksel LinksDAO kulübünde bir ek üyelik satın alma hakkına ve diğerlerinin yanı sıra olası bir jeton düşüşü yoluyla dört kat yönetim haklarına sahip olacaktır. ek avantajlar.

Kursun coğrafi konumu nihayetinde token sahiplerinin oyu ile kararlaştırılacak olsa da, bir temsilci CoinDesk’e ön ilginin büyük ölçüde daha büyük New York ve Miami bölgelerinde yoğunlaştığını söyledi.

Darphanede, Leisure Üyelikleri 0,18 ETH (yaklaşık 676 $) ve Küresel Üyelikler 0,72 ETH (yaklaşık 2.703 $) karşılığında satıldı.

Pazartesi öğleden sonra itibarıyla, NFT’ler, Leisure Üyeliği için 0,3 ETH (yaklaşık 1,126 $) ve Küresel Üyelik için 0,89 ETH (yaklaşık 3,341 $) taban fiyatıyla OpenSea ikincil pazarında işlem görüyordu.

Lansmanından bu yana proje, OpenSea’de satış hacminde 875’in üzerinde ETH (yaklaşık 3.3 milyon $) üretti ve işlem hacmi telif ücretlerinin %5’i LinksDAO hazinesine geri verildi.

‘Bir golf kulübü satın alıyoruz’

LinksDAO için ilk ve belki de en büyük zorluk, operasyonel maliyetleri hesaba katmadan önce, on milyonları aşan PGA sertifikalı bir golf sahası satın almak için fon toplamaktır.

Dudas, “Dünya çapında bir golf işletmesini satın almak ve işletmek ucuz değil” dedi. “Bunu yapmak için kesinlikle ek finansmana ihtiyacımız olacak. ”

Başarılı olursa, LinksDAO’nun da akıllıca bir muhasebe yapması gerekecek.

DAO’lar, uyumluluk nedenleriyle gayrimenkul veya şirketler gibi geleneksel varlıkları elinde tutamaz. Grup şu anda, fiziksel varlığa sahip olacak ve olası golf sahası için günlük işletme şirketi olarak hizmet verecek olan LinksDAO Inc. adlı ayrı bir işletme birimi oluşturmak için yasal uzmanlarla görüşüyor.

LinksDAO’nun merkezileştirmeden kaçınamaması, birçok DAO’nun karşılaştığı bir soruna işaret ediyor – kaynak yaratma yetenekleri genellikle operasyonel kapasitelerini gölgede bırakıyor.

meşru nüansları bekleyen LinksDAO, DAO üyelerine faaliyet gösteren şirkete ilk satın alma fırsatını da vermeyi planlıyor. Gerçekleştirilirse, bazı NFT alıcıları görünüşte fiziksel bir golf sahasının özsermaye mülkiyetini alabilir ve operasyondan nakit akışları alabilir.

Grup, özel sermaye ve risk sermayesi şirketleri gibi olası satın alımlarını finanse etmek için geleneksel sermaye piyasalarına dönme fikrini ortaya attı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.