Bitcoin

Liste Çıktı: Bu 34 Altcoin Yüzde 2.400 Getiri Sağlıyor!

Şu anda Bitcoin ve altcoin piyasasında sakinlik yaşansa da birçok varlık 2021’de yatırımcılara olumlu getiriler sağladı. Coin Metrics tarafından sağlanan datalara nazaran, kesimin büyümesi, 21 Aralık itibariyle yıllık bazda yıllık bazda yüzde 2,432’lik kümülatif ortalama getiri kaydeden 35 kripto ile sonuçlandı. Kriptokoin.com olarak listeyi aktarıyoruz…

CoinMetrics datalarına nazaran en çok getiriyi bu 34 altcoin sağladı

CoinMetrics datalarına nazaran varlıklar ortasında Axie Infinity yüzde 17.213 ile en yüksek karı elde ederken, DeFi tabanlı The Sandbox (SAND) yüzde 13.832 ile ikinci sıraya yükseldi. Bitcoin, varlığın kıymetli bir düzeltmenin yanı sıra rekor fiyat düzeylerine ulaştığı çalkantılı bir yılın akabinde yüzde 62 kazandı. Bitcoin’in en yüksek aylık yararı Ekim ayında yüzde 41 ile ortaya çıktı.

Ethereum yatırımcıları, birkaç ağ yükseltmesi ile birlikte DeFi ve NFT alanlarında artan kullanım bulan varlık ile ekstra yüzde 433 kazandılar. Göğüs coin’leri ortasında Dogecoin, Ocak ayında yüzde 515 ile en yüksek aylık büyümeye ulaştıktan sonra yüzde 3.433 yarar kaydetti.

Kripto para alanı ivme kazanıyor

Çıkarlar, kurumsal yatırımcıların alana giderek daha fazla girdiği bir yılda kripto para ünitelerinin popülaritesindeki genel büyümeyi yansıtıyor. Örneğin, elektrikli araç üreticisi Tesla’nın varlığın 1.5 milyar dolar bedelinde satın alındığını açıklamasının akabinde Bitcoin’in rallisi yılın başlarında hızlandı.

Ayrıyeten, evvelki yıllarda olduğu üzere, 2021 de Bitcoin’deki dalgalanmanın öteki küçük kripto para ünitelerine yansıyarak göğüs coin’lerinin yükselişine yol açtığını gördü. Kısa bir mühlet sonra Shiba Inu üzere başka girenler tarafından takip edilen Dogecoin öncülük etti. Lakin coin’in büyümesi Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere ünlülerden dayanak aldı. Ayrıyeten Çin’deki düzenleyici baskı kriptoların düşüşüne neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.