Bitcoin

Liste Şaşırttı: Trader’ların Aldığı 19 Altcoin Açıklandı!

Ferdî yatırım ve ticaret platformu eToro’dan elde edilen bilgiler, global müşterilerin en çok süreç yaptığı altcoin projelerini ortaya koydu. Kriptokoin.com olarak, şaşırtan listeyi aktarıyoruz…

eToro listesi, altcoin yatırımcılarının yönelimlerini belirledi

eToro’nun dünya çapında 23 milyon kullanıcısı var, bu nedenle ferdi yatırımcıların kripto yönelimindeki değişimler hakkında daha net bir bilgi verebileceği düşünülüyor. eToro’nun 2021 yılına yönelik paylaştığı datalarda birinci göze çarpan şey, geçen yılın sonlarına gerçek yaşanan zayıflığa karşın Bitcoin’in popülaritesini nitekim artırmış olması. Eski kripto paraların birçok gözden düşerken, BTC,  açık konumlarda yüzde 223’lük bir artışla parlaklığını koruyor.

Öne çıkan öbür bir şey de, piyasa kıymetine nazaran iki numarada olan kripto para olan Ethereum’un, rakip Blockchain Cardano tarafından üçüncü sıraya düşürülmesi oldu. XRP, Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC); eToro kullanıcıları ortasında popülerlik kazandı. Dash, EOS, Tezos (XTZ), Bitcoin Cash (BCH) ve NEO da yalnızca 12 aylık bir süreçte kayda paha bir düşüş gördü. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), sırasıyla 4. ve 7. sıraya yerleşti ve bu listeye birinci kere bu yıl giriş yaptılar.

Decentraland (MANA)  2021’in sonlarına yanlışsız metaverse’e olan ilginin artmasıyla, direkt 13. sıraya atlayarak bir sıçrama yaşadı. Solana (SOL) ve Chainlink (LINK), yıla platformdaki yeni tokenlar olarak başladı, lakin en çok açılan birinci 20 durumda yer alarak yılı sonlandırdı. Yatırımcıların en çok süreç yaptığı coin’lerin yer aldığı tam liste ise aşağıdaki halde:

 1. Bitcoin
 2. Cardano
 3. Ethereum
 4. Dogecoin
 5. XRP
 6. TRON
 7. Shiba Inu
 8. Stellar
 9. IOTA
 10. Litecoin
 11. Binance Coin
 12. Ethereum Classic
 13. Decentraland
 14. Dash
 15. EOS
 16. Tezos
 17. Bitcoin Cash
 18. NEO
 19. Chainlink
 20. Solana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.