Alt Coin

Litecoin (LTC) Mucidi Şaşırttı: Bu Göğüs Coin Harika!

Bir röportaj sırasında, piyasa pahası ile yirmi ikinci sırada yer alan kripto para ünitesi Litecoin (LTC)’in yaratıcısı Charlie Lee, tanınan göğüs coin Dogecoin’in (DOGE) “harika” ve “oldukça eğlenceli” olduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Litecoin yaratıcısı Lee’den Dogecoin’e destek!

Eski kripto para ünitelerinden biri olan Litecoin’in (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, yakın tarihli bir Bloomberg röportajında kripto para alanına ve bilhassa 2021’in birinci aylarında gündeme damga vurmuş göğüs coin Dogecoin’e yönelik yorumlarını aktardı. Lee, en büyük göğüs kripto para ünitesinin birçok insanı alana getirmeye hazır olduğunu sav ediyor. Lee ayrıyeten, Tesla CEO’su milyarder Elon Musk’ı kripto para ünitelerini “ana akıma” getirdiği için övdü.

Dogecoin, Aralık 2013’te “Lucky Coin” olarak isimlendirilen ve artık kullanılmayan Litecoin fork’unun bir çatalı olarak piyasaya sürüldü. Latife olarak piyasaya sürülen coin, süratle popülerlik kazandı. 2013-2020 yıllarını orta ara gündeme gelerek, izafi olarak sessiz bir formda kapatan DOGE’u tüm vakitlerin en yüksek düzeyine sıçratan gelişme; meme-stoklarının (ör. GameStop) kazandığı ivmenin göğüs coin’leri de etkilemesi oldu. Elon Musk’ın da fiyat hareketlerinde hayli büyük bir tesiri olduğunu belirtmek lazım.

Lee’nin elinde en çok BTC bulunuyor

2018’in başlarında büyük çöküşün eşiğinde Litecoin zulasını satan ve insider trading suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Lee, Bitcoin’in şu anda en büyük holdingi olduğunu söylüyor. Kendi projesine yatırım yapmayı reddediyor zira coin’in fiyatını nasıl etkileyeceğinden kaygı etmeden projenin teknik istikametlerine odaklanmak istiyor. En eski altcoinlerden biri olan Litecoin, Bitcoin’in bir fork’udur.

LTC, birinci olarak 2019’da duyurulan Mimblewimble yükseltmesini başlatmasıyla yakın vakitte yine gündeme geldi. Kelam konusu güncelleme, kullanıcıların süreç bilgilerini gizleyerek finansal kapalılıklarını geliştirmelerine imkan tanıyor. Lee, her sürecin meblağı sadece gönderen ve alıcı tarafından görüleceğinden, insanların zımnilik problemleri hakkında endişelenmeden para harcayabileceklerini söylüyor. LTC, yazım sırasında yüzde 2.7’lik bir yükseliş ile 113,86 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.