Kripto Haber

Litecoin Yatırımcılarına Müjde: 2 Platforma Ekleniyor!

Litecoin yatırımcıları yakın bir zamanda sevindirici haberlerle karşılaştı. Piyasa değerine göre 13. sırada yer alan LTC, BitPay’in cüzdan hizmeti olan BitPay Wallet’a eklendi. Ayrıca, dijital elektronik perakendecisi Newegg, artık BitPay platformunda Litecoin’i kabul ettiğini açıkladı.

Litecoin, Newegg’in desteğini aldı

Yakın zamanda yapılan duyurulara göre Newegg’in uluslararası müşteri tabanı, yakında BitPay Cüzdan uygulamasını kullanarak Litecoin ile ödeme yapabilecek. Newegg Marka Müdürü Andrew Choi, 29 Temmuz Perşembe günü yaptığı basın açıklamasında, çevrimiçi perakendecinin ödemeler için Bitcoin kabul eden ilk kişiler arasında olduğunu söyledi. Şimdi BitPay ile işbirliği yaparak Litecoin ödemeleri sunduklarının altını çizdi. Choi, “Kripto para birimi etrafındaki heyecan ve momentum yadsınamaz. Müşterilerimizin çevrimiçi alışveriş yapmasını kolaylaştırmaya kararlıyız,” ifadelerini kullandı.

Newegg, ABD’de ve daha sonra Kanada’da Bitcoin ödemelerini etkinleştirmek için 2014 yılında BitPay ile birlikte çalıştı. BitPay CEO’su Stephen Pair, “Newegg, müşterilerine platformu aracılığıyla satın alınan ürün ve hizmetler için yenilikçi yeni ödeme yöntemleri sunmak için yeni teknolojileri her zaman hızlı bir şekilde uygulayabildi” dedi.

BitPay Wallet, LTC’yi bünyesine ekledi

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan BitPay, bugün BitPay Cüzdan uygulamasında Litecoin desteğini duyurdu. Tüketiciler, güvenli bir şekilde hediye kartları satın almanın yanı sıra kripto satın alabilecek, saklayabilecek ve takas edebilecek. Bu haftadan itibaren BitPay kullanan işletmelerin herhangi bir cüzdandan ödeme yöntemi olarak Litecoin’i kabul etmesi bekleniyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere Newegg de, 2014’te Bitcoin’i satın almak için kabul eden ilk büyük e-perakendeci olduğu gibi, BitPay aracılığıyla Litecoin’i kabul eden ilk trader olacak.

Newegg Commerce, Inc.; Avrupa, Asya Pasifik, Latin Amerika ve Orta Doğu’da küresel erişime sahip, Kuzey Amerika’nın önde gelen teknoloji odaklı e-perakendecilerinden biridir. 2001 yılında kurulan şirket, müşterilerine en yeni tüketici elektroniği, eğlence, akıllı ev ve oyun ürünlerinden oluşan kapsamlı bir yelpaze sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.