Kripto Bilgi

LUNA 100 Doları Üste Çıkarırken Terra’daki DeFi Değeri 21 Milyar Dolara Çıktı

Merkezi olmayan ödeme ağı Terra’nın yerel tokeni LUNA, kripto pazarlarında bir “Noel Baba rallisine” öncülük etmek için Cuma günü Avrupa saatlerinde 100 doların üzerine çıktı.

Tüccarlar, LUNA’yı Asya’nın erken saatlerinde bir önceki yüksek seviyesi olan 96$’a geri getirmek için Perşembe günkü %10’luk düşüşün ardından 85$’a yükseldi. Ardından kripto borsası Binance tarafından Terra ağında yayınlanan bir sabit para olan UST’yi listeleyeceği duyurusu, LUNA’yı 100 doların üzerine çıkardı. Fiyat bu seviyede dirençle karşılaştı ve yazının yazıldığı sırada 5 sent düştü.

LUNA belirteçleri bir ay süren bir yükseliş trendi gördü. (Ticaret Görünümü)

Analiz aracı DeFi Llama’nın gösterdiğine göre, yükselen fiyatlar Terra’daki merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitli toplam değerin (TVL) 21 milyar doları geçmesine neden oldu ve bu da onu Ethereum’dan sonra en büyük DeFi ekosistemi haline getirdi. Rakam, Çarşamba günkü 18 milyar dolar seviyesinden neredeyse 3 milyar dolar arttı.

Toplamın 9 milyar dolardan fazlası, stabilcoin tabanlı getiri üreten bir uygulama olan Anchor’da kilitlendi. Terra akıllı sözleşmeleriyle oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsa olan TerraSwap için TVL, geçen haftaya kıyasla %81 artışla 2 milyar doların üzerine çıktı.

Terra by TVL’deki en iyi DeFi protokolleri. (DeFI Lama)

DeFi protokolleri, borç verme, ödünç alma ve ticaret gibi finansal hizmetler sağlamak için aracılar yerine akıllı sözleşmelere güvenir.

Değer, 13 protokol arasında veya 1 doların üzerinde bölünmüştür. Protokol başına ortalama 6 milyar. Bu, 232 protokolde 17 milyar dolar kilitli olan üçüncü en büyük DeFi ekosistemi olan Binance Smart Chain’deki protokol başına 73 milyon dolar ile karşılaştırılıyor.

Bazıları, Anchor gibi uygulamaların Terra’nın yatırımcılar için cazibesine katkıda bulunduğunu söylüyor. Steinberg Invest’in kurucusu Marvin Steinberg, “Anchor Protocol aracılığıyla UST mevduatlarında %20’lik bir APY [yıllık yüzde getirisi] çok çekici çünkü fiyat değişken varlıklardan daha fazla riskten kaçınan getiri taşıyan pozisyonlara sermaye akıyor,” dedi. CoinDesk ile bir Telegram mesajında ​​söyledi.

LUNA’nın fiyat artışı, Kasım ayındaki token mekanizmalarında – arzı periyodik olarak azaltan bir ‘yakma’ özelliği gibi – değişiklikler ve temel alınan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında artan aktivite ile desteklenen daha geniş ve çok aylı bir rallinin parçası. toprak. Bu, LUNA’yı 36 milyar dolarlık piyasa değeriyle dokuzuncu en büyük kripto para birimi olmaya itti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.