Kripto Haber

Luxor, Hisse Kanıtı Vardiya Tezgahı Olarak Ethereum Madencilik Havuzunu Başlattı

Kripto yazılım ve hizmetleri şirketi Luxor, kripto para birimi şu anda ağından madenciliği kaldırmayı planlarken bile bir Ethereum madencilik havuzu başlatıyor.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin ABD merkezli bir Ethereum madencilik havuzu sağlamak için Hut 8 dahil olmak üzere büyük kurumsal madenciler ve Kuzey Amerika’daki birkaç perakende madenci ile birlikte çalıştığını söyledi.

“Madencilik havuzu, Ethereum işlem değerini en üst düzeye çıkarmak için yeni bir madencilik stratejisi olan Miner Extractable Value için donatıldı ve düşük bir amca oranı için optimize edildi (en uzun blok zinciri geçmişine eklenmemiş ancak madencilerin ödeme aldığı madencilik blokları) Luksor,” dedi. Havuz ayrıca, madencilerin Ethereum ağındaki doğrulamaları için bitcoin olarak ödeme almalarını sağlayan Catalyst hizmetiyle de uyumlu olacak.

“En sağlam”

Luxor, Ethereum’u mevcut İş Kanıtı (PoW) mekanizmasından madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak bir Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs modeline geçirme çabalarının ortasında madencilik havuzu hizmetini başlatıyor. Bu geçiş defalarca ertelendi.

Ancak, Luxor PoS anahtarı konusunda endişeli değil.

“ETH 2.0 gelişmelerini yakından izliyoruz ve şu anda bile havuzu başlatıyoruz çünkü Ethereum’un Hisse Kanıtı’na geçişinin bu yıl gerçekleşmeme olasılığının yüksek olduğuna inanıyoruz.” Mining’in kurucu ortağı ve Operasyon Direktörü Ethan Vera, CoinDesk’e şunları söyledi:

Luxor ayrıca, havuzu başlatmanın yanı sıra Ethereum’u PoW konsensüsünde tutmak için bir savunuculuk grubu düzenlemeye ve oluşturmaya başladı. Vera, “Luxor’da, Proof-of-Work’ün halka açık blok zincirleri için en sağlam ve test edilmiş fikir birliği mekanizması olduğuna inanıyoruz ve buna Ethereum da dahil” dedi.

Son aylarda PoW konsensüs mekanizması, enerji tüketimi nedeniyle dünya çapındaki yasa koyucular tarafından incelemeye alındı. En son ABD, PoW ile ilgili enerji tüketimini tartışmak için bir kongre oturumu düzenledi. Bu arada, AB piyasaları düzenleyicisi, enerji yoğunluğunu gerekçe göstererek doğrulama sisteminin yasaklanması çağrısında bulundu.

Ancak, Luxor, sistemi ağın güvenliğini, ademi merkeziyetçiliği ve daha yeşil enerji geçişinin teşvik edilmesini sağlamanın en iyi yolu olarak görüyor.

“Luxor’da, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasının ademi merkeziyetçilik ve güvenlik için optimize edildiğine inanıyoruz, yeşil enerji inovasyonu ise bizi PoW madenciliğinin çevresel bir endişe olmayacağı bir dünyaya taşıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.