Kripto Haber

Madenciler Bitcoin Çöküşü Ortasında Halka Açılıyor

Yakında halka açılması planlanan kripto madencileri, bitcoin fiyatındaki son düşüşün ve daha geniş kripto pazarının ardından birkaç ay zor geçecek gibi görünüyor.

Kripto fiyatlarındaki düşüş, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Power & Digital Infrastructure Acquisition Corp. ile birleşerek halka açık bir şirket olmayı planlayan Core Scientific ve Bitcoin madenciliği yapan Rhodium Enterprise gibi şirketleri etkileyebilir. yaklaşık 2 milyar dolarlık bir halka arz planlıyor.

Bitcoin fiyatları, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana %30’dan fazla düştü ve yatırımcılar ile halka açılan madencilerin sayısı daha sonra yavaşladı.

Luxor Mining’in kurucu ortağı ve COO’su Ethan Vera, “Core Scientific, PrimeBlock, Rhodium ve Griid gibi 2022’nin ilk yarısında kapanmayı bekleyen bir dizi SPAC ve halka arz var” dedi. Bu potansiyel halka açık şirketler, yalnızca kripto fiyatlarında bir düzeltmeyle karşı karşıya değil, aynı zamanda giderek daha kalabalık bir pazarla karşı karşıya olduklarını da sözlerine ekledi.

Stronghold Digital, Ekim ayında Nasdaq’ta piyasaya çıkışından bu yana %50’den fazla düştü; bu arada, bir başka madenci olan Iris Energy de Kasım ayında halka açıldığından bu yana %50’den fazla düşüş yaşadı.

TradingView verisine göre, bir SPAC oyunu olan Gwyneth Paltrow destekli bitcoin madencisi TeraWulf, Aralık ayında işlem gördüğü ilk seansta düştü ve hisseler o zamandan beri yatay işlem gördü.

Bitcoin fiyatının Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana %30’dan fazla düşmesi ve ağın hash oranı bu yıl arttıkça rekabetin artmasının beklenmesiyle yatırımcılar madencilerin değerlemesine ve büyüme stratejilerine göz kulak olacaklar. Artan rekabet ortamında kendilerini farklılaştırabilen şirketler nihai kazananlar olacak.

“Bu [yeni] şirketlerin ticaret yaparken önerilen değerlemelerini korumaları için, işlerini mevcut operatörlerden farklılaştırmanın yollarını bulmaları gerekecek” dedi Vera. Ayrıca, bu şirketlerin Ocak ve Şubat ayı üretim rakamlarının, bu şirketlerin halka açıldıklarında muhtemelen ticarete başlayacakları konusunda güçlü bir gösterge olacağını kaydetti.

Bununla birlikte, kripto birleşme ve satın alma firması Architect Partners’ın yönetici ortağı Eric F. Risley, yatırımcıların bir şirkete gerçekten sahip çıkmaları için şirketlerden daha uzun vadeli strateji görmeleri gerektiğini söyledi. Risley, en verimli şekilde çalışabilen kripto madencilerinin kripto piyasalarındaki dalgalanmalar arasında gelişme olasılığının yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

“Madencilikte olan ve olmayanların (operasyonların verimliliği) önümüzdeki 24 ay içinde kendilerini göstereceğine ve madenlerin daha güçlü değerlemeler ile stratejik esneklik ve büyüme seçeneklerinden yararlanacağına inanıyoruz” dedi.

Devamını oku: Bitcoin Madencileri Tekrar “Hodl” Yapmaya Başlıyor, Ama Ne Kadar Daha?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.