Bitcoin

Madenciler Bitcoin Satıyor! Analist: Bu Tabanları Görebiliriz

Evvelki gün %3’lük düşüşün akabinde, Bitcoin bugün 42.000 dolar civarında süreç görüyor. Analistler, önümüzdeki haftalarda, daha fazla yatırımcı satıp yarar elde ettikçe daha büyük bir düşüşle karışılacağımıza inanıyor. BTC 40.000 dolar dayanağını kırarsa, analistlere nazaran özgür düşüşe geçebiliriz. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin madencileri, Kasım ayından bu yana birinci sefer kriptolarını satıyor

Delphi Digital tarafından yapılan bir araştırmaya nazaran, önder kripto günlük, haftalık ve aylık direnç yakınsamasına yaklaşıyor. Firmanın uzmanlarına nazaran bu, yakın gelecekte mümkün bir fiyat sonuna işaret ediyor. Direnç bölgelerinin yakınsamasının ve son zamanlardaki düşük düzeylerdeki ilerlemenin suratı ve boyutunun bir sonucu olarak, “kar alma/risk azaltma davranışını beklemek için doğal bir nokta” sağlıyor.

Analistler 40 bin doları takip ediyor

Uzmanlara nazaran BTC takviyesini 40.000 doların üzerinde tutmalı yahut bir sonraki dayanak düzeyine, yani 38.500 dolara düşmeli. BTC bu dayanak düzeyini kırarsa düşüş derinleşebilir. Twitter’dan “Crypto_Ed_NL”, 40.000 dolara geçişi dört gözle beklediğini belirterek kabul ediyor. Fiyat bu düzeyin altına düşerse analiste nazaran piyasayı ayılar devralacak.

Bitcoin madencileri mükafatlarını satıyor

Öbür bir berbat haberde, araştırmalar, Bitcoin madencilerinin kripto para ünitesinin geleceği konusunda daha az optimist olduğunu ve çoğunluğun yeni üretilen BTC’leri sattığını gösteriyor. Glassnode datalarına nazaran, madencilerin BTC varlıklarını izleyen bir istatistik, geçen yıl Kasım ayından bu yana birinci defa negatife döndü. Glassnode’a nazaran bu, daha küçük, daha az verimli madencilerin sıkıştırıldığına ve bu eğilimin sadece önümüzdeki haftalarda devam edeceğine dair bir ipucu olabilir. Örneğin BTC madencileri, fiyat Ocak ayında yaklaşık 30.000 dolara düştükten sonra bile konumlarını artırmaya devam etti. Halka açık madenciler ise bu gelişmeden rahatsız değil. Fred Thiel tarafından yönetilen ve Ocak kripto çöküşünden bu yana payları %40 oranında güzelleşen Marathon Digital bunlardan biri.

Bloomberg, bir şirket sözcüsünün şunları söylediğini paylaştı:

Ekim 2020’de uzun vade tutmaya başladık ve o vakitten beri tek bir satoshi satmadık.

Halka açık bir madencilik şirketi olan Hut8 Mining’in yatırımcı bağları lideri Sue Ennis şunları söyledi:

Bitcoin’e inanıyoruz. Bitcoin, kimi madenciler tarafından masrafları karşılamak için satılır yahut kullanılır. Kendimize ‘hodl’ ya da tutunuruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.