BitcoinKripto Haber

Madeni Para Yarışı: Ekim Ayının En Çok Kazananları/Kaybedenleri; BTC, ETH Tüm Zamanların En Yüksekleri, Meme Rallisi Devam Ediyor

Kasım ayı geldi ve kripto piyasasına ilişkin aylık genel bakışımız, Ekim ayının genel olarak yatırımcılar için iyi bir ay olduğunu gösteriyor. Çoğu madeni para yükseldi, bazıları büyük ölçüde arttı ve birkaçı fiyatların düştüğünü gördü.

Eylül ayına kıyasla – zaten “Uptober” olarak adlandırılan Ekim – çok daha iyi bir aydı. İlk lansmanından tarafından yardımıyla Bitcoin vadeli destekli borsa yatırım fonları (BYF) gibiler ABD’de, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hem taze tüm zamanların en yüksek seviyeleri ulaştı Bitcoin kısaca değinerek, ay boyunca İlk kez 67.000 USD işareti ve ETH 4.500 USD’ye yaklaşıyor.

Ayrıca BTC ve ETH’nin Ekim ayında yalnızca tek günlük tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmekle kalmayıp, aynı zamanda her iki kripto para biriminin de tüm büyük borsalarda şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanışını işaret etmesi dikkat çekicidir.

Ekim ayının en iyi 10 madeni parası

Ekim ayında, piyasa değerine göre en iyi 10 kripto paranın neredeyse tamamı iyi bir ay geçirdi ve büyük kripto paraların çoğu bu ay için yaklaşık %30 kazanç gördü.

İlk 10 listesinde Ekim ayı boyunca yükselmeyen tek kripto para , bunun yerine %11’in biraz üzerinde düşen cardano (ADA) oldu . ADA’nın Ekim ayındaki kayıpları, kripto paranın %26 düştüğü Eylül ayındaki zayıf bir ayın ardından geldi. Ancak adil olmak gerekirse, daha geriye bakarsak, ADA iyi bir performans gördü, madeni para Ağustos ayında fiyatı iki katından fazla arttı ve hala bir yılda %2.000’den fazla arttı.

Piyasa değerine göre ilk 10 listesindeki diğer madeni paralar açısından, shiba inu’dan (SHIB) bahsetmenin bir yolu yok . Kendi kendini ilan eden “dogecoin katili”, yılın başında esasen değersiz olmaktan , en değerli kripto varlıkların ilk 10 listesine girmeye ve Ekim ayında orijinal dogecoin’i (DOGE) çevirmeye yükseldi .

Ayın boyunca, SHIB, şimdi 8 olarak sıralanır inci , en değerli cryptoasset 870% arttı.

Son olarak, ilk 10 listesinden, büyük akıllı sözleşme ve DeFi odaklı varlıklar ethereum, solana (SOL) ve polkadot (DOT) performansının %30-40 oranında arttığını da belirtmekte fayda var .

Ekim ayının ilk 50’sinden en iyiler

Kapsamımızı piyasa değerine göre en büyük 50 madeni paradan en iyi performans gösterenlere genişleterek daha geniş kripto alanına bir göz atmak, yeni meme madeni para kralı SHIB’nin hala en üst sırada olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, diğer birçok madeni para da olağanüstü performans gördü ve 4 tanesinin fiyatı iki katından fazla arttı.

Bununla birlikte, SHIB’ye ek olarak , sanal gerçeklik dünyası Decentraland’a bağlı token MANA da Ekim ayında yaklaşık %285 oranında yükselen güçlü bir performans gördü. Büyük kazançlar, Facebook’un Decentraland ve diğer sanal gerçeklik dünyalarının bir parçası olarak kabul edilebileceği metaverse referansı olan Meta olarak yeniden markalaşma planına hızlı bir şekilde bağlandı .

Benzer şekilde, Facebook’un meta veriye daha fazla vurgu yapması , ay için yaklaşık %47’lik bir artışla oyna-kazan token axie sonsuzluğunu (AXS) daha da yükseltti .

İlk 50’deki diğer önemli paralar açısından , merkezi olmayan likidite ağı THORChain’in yerel tokeni RUNE , ay boyunca fiyatı iki katından fazla artırdı . Fiyattaki artışın, bu yılın başlarında tüm ağı durduran bir istismarın ardından protokoldeki ETH havuzlarını yeniden etkinleştirme hareketiyle körüklendiğine inanılıyor .

Ekim ayının ilk 50’sinden en kötüsü

Piyasa değerine göre ilk 50 kripto paradan en kötü performans gösterenlere bakmak için vites değiştirmek, bir ayın “Uptober”ın gerçekten ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Ay için en iyi performans gösteren iki kripto para sırasıyla %870 ve %285 artarken, en kötü performans gösteren iki kripto para sırasıyla %20 ve %11 düşüş gösterdi.

Bu paralar arasında en dikkat çekeni, özellikle oyunlar ve sosyal ağlar için tasarlanmış aynı ada sahip blok zinciri ağının yerel simgesi olan FLOW idi. Andreessen Horowitz , Warner Music Group , Union Square Ventures gibi güçlü destekçilere rağmen , FLOW tokeninin fiyatı bu yıl Mart ayında neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60 USD’ye ulaşmasından bu yana mücadele ediyor.

Bu coin grubundan ayrıca bahsetmeye değer , Binance Chain’in popüler merkezi olmayan borsası PancakeSwap’ın yönetim belirteci CAKE . 46 olarak sırada inci en değerli cryptoasset, KEK Ekim aydan yaklaşık% 9 oranında düştü.

CAKE tokeni Ağustos ayının sonundan bu yana istikrarlı bir düşüş trendi içinde ve bu yıl 30 Nisan’dan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 44 USD’den neredeyse %60 düşüşte.

İlk 100 ve 200’den kazananlar ve kaybedenler

İlk 100’deki tüm madeni paraları kapsayacak şekilde daha da uzaklaşan bir dizi oldukça spekülatif meme madeni parası, belirli madeni paraları pompalamak için sosyal medya kaynaklı çabaların ne kadar güçlü olabileceğini gösteriyor.

Bu grubun en büyük madeni parası, %3,600’den fazla yükselen dogeleon mars (ELON) adı verilen, büyük ölçüde bilinmeyen Ethereum tabanlı bir token oldu . Listede sonraki üç yerde takip önce bahsedilen Shiba Inu ve decentraland geldi safemoon vaat sahiplerine almak için bu belirteç, “aya güvenle.”

Bu arada, UFO oyun (UFO) ve büyü jetonu (SPELL) gibi oyun benzeri jetonların sırasıyla %712 ve %605 gibi büyük kazançlar elde ettiği ilk 200’den bazı jetonlardan da bahsedilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.