Alt Coin

MakerDAO Kurucusu: Bu 2 Altcoin Sıfıra Gidiyor!

MakerDAO’nun kurucusu Rune Christensen, bu sabah erken saatlerde bir tweet’te UST ve MIM stablecoin’leri “sağlam ponziler” olarak nitelendirdi. Abracadabra.Money ve Terra kurucuları Daniele Sestagalli ve Do Kwon çabucak karşılık verdiler. Christensen, işler bilakis döndüğünde altcoin projelerinin “sıfıra gideceğini” öne sürüyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

MakerDAO kurucusu rakip stablecoin’leri vuruyor

Rune Christensen, DeFi’nin en süratli büyüyen stablecoin’lerinden ikisi hakkındaki niyetlerini paylaşarak tartışmalara yol açtı. MakerDAO kurucusu, TerraUSD (UST) ve Magic Internet Money’nin (MIM) MakerDAO’ya iki rakip olduğunu söyledi. Tweet’te Christensen, projeleri “sağlam ponziler” ve “dolandırıcılar” olarak nitelendirdi.

Rune Christensen: Bu altcoin projeleri sıfıra gidecek

MakerDAO kurucusunun en çarpıcı açıklamaları da üst tweet’ten geliyor. Christensen, TerraUSD (UST) ve Magic Internet Money’nin (MIM) piyasadan silineceğini ileri sürüyor:

UST ve MIM sağlam ponziler ve buna hürmet duyuyorum. Onlardan muhakkak düzgün para kazanabilirsin. Ancak dayanıklılık için tasarlanmamışlardır ve piyasa gerçek manada bilakis döndüğünde 0’a gideceklerdir. Şimdi, gerçek istikrar arayan kullanıcıları, çıkış likiditeniz olarak kandırmaya çalışmayı bırakın.

  • Terra’nın kurucusu Do Kwon, üstteki tweet’i “öldüğünü sanıyordum” diye yanıtladı…

  • Abracadabra.Money’nin kurucusu Daniele Sestagalli de tartısını koydu ve Christensen’a “dünyayı kirlilikten kurtarmaya odaklanmasını” ve “bu ortada DeFi ile ilgilenmesini” tavsiye etti.

Olayın perde gerisi

Hem Kwon hem de Sestagalli, kısmen USDC tarafından desteklendiği için stablecoin’in gereğince merkezsiz olmadığını savunarak geçmişte DAI’ye karşı seslerini yükselttiler. Christensen’e nazaran, UST ve MIM, çok piyasa güçlerinin baskısı altında parçalanabilecek sağlam olmayan istikrar düzeneklerine güveniyor. MakerDAO’nun kurucusunun teorik argümanı, UST’nin LUNA’ya yönelik daima talebe dayanması, MIM’in ise “düşük kaliteli” yahut yine ipotekli varlıklar tarafından teminat altına alınmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.