Kripto Haber

Marathon Digital, Bitcoin Madencilerinin Rekor Satın Alımıyla Hash Oranını %600 Artıracak

Marathon Digital, Bitmain’den rekor sayıda Antminer S19 XP (140 TH/s) bitcoin madencisi satın alıyor, Nasdaq ile işlem gören MARA Perşembe günü duyurdu.

  • Las Vegas merkezli Marathon bir toplamı açıklamadı, ancak yeni makinelerin üreteceği saniye başına eksah (EX/s) açısından anlaşmanın Bitmain’den şimdiye kadarki en büyük Antminer S19 XP bitcoin madenci siparişi olduğunu iddia etti.
  • Bu yıl daha önce yapılan satın almaların ardından Marathon, 2023’ün başlarında 23,3 EH/s üreten 199,000 operasyonel madenciye sahip olmasını bekliyor, şirket CoinDesk’e doğruladı, mevcut seviyelerden %600 hashrate artışı.
  • Hızlı büyüyen madenci, 2022 ortasına kadar 13.3 EH/s üreten 133.000 operasyonel madenciye sahip olmasını beklediği sonbahardaki tahminlerini revize etti.
  • 1 Aralık itibariyle, Marathon’da 31.000 operasyonel madenci vardı ve 3,2 EX/s üretiyordu.
  • Yayınlandığı tarihte, Marathon Digital hisseleri Perşembe ticaretinde yaklaşık %12 arttı.
  • Marathon, bu yıl çok sayıda madenci alımı yaptı ve Ekim ayında Silvergate Bank ile bitcoin ve ABD doları cinsinden 100 milyon dolarlık döner kredi limiti sağladı. Madenci, krediyi bitcoin madenciliği operasyonlarını finanse etmek ve yeni ekipman almak için kullanacağını söyledi.
  • “Sermayemizi altyapı yerine madencilik makinelerine yatırmamıza izin veren bilançomuzun gücü ve varlık-hafif modelimiz göz önüne alındığında, toplamda en büyük tek S19 XP siparişini vermek için benzersiz bir konuma geldik. Marathon CEO’su Fred Thiel yaptığı açıklamada, Bitmain’in şimdiye kadar aldığı hash oranı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.