Kripto Haber

Marathon Digital, DA Davidson Tarafından 2022’ye Giren En İyi Madencilik Seçimi Oldu

Halka açık en büyük bitcoin madencilerinden biri olan Marathon Digital (MARA), DA Davidson tarafından 2022’ye doğru en iyi madencilik hisse senedi seçimi seçildi. Wall Street yatırım bankası, Marathon’un hisselerinin yakın zamanda yapılan bir satıştan sonra yukarı yönlü zorlayıcı olduğuna inanıyor.

  • Analist Christopher Brendler, “Yeni düşük maliyetli Teksas tesisi ve devasa yeni Bitmain siparişi ile MARA’nın 1Ç23’e kadar ek sermaye artışı olmaksızın 23 EH/s’ye ulaşmasını öngörüyoruz,” diye yazdı.
  • Brendler, madencilik stoklarında bitcoin’in kendisinden daha iyi getiri beklediğinden, kapsadığı altı madencinin tümü için yukarı yönlü görüyor. Bununla birlikte, hisseler çoğunlukla bir SEC soruşturmasıyla ilgili “yanlış yerleştirilmiş endişeler” olarak adlandırdığı için en çok etkilenenlerden biri olduğu için Marathon onun en iyi seçimidir.
  • “En büyük endişemiz, rekabet barındırma maliyetlerini yukarı çekerken marjları koruma yeteneğiydi, ancak Marathon’un zamanlaması, ölçeği ve uzmanlığı açıkça avantajlı erişim sağlıyor,” diye yazdı Brendler.
  • Brendler’ın Marathon hissesi için 12 aylık fiyat hedefi 65$ olan bir satın alma önerisi var. Diğer satın alma dereceli madencileri Core Scientific, Riot Blockchain (RIOT), Stronghold Digital Mining (SDIG), Hut 8 Mining (HUT) ve Argo Blockchain (ARGO).
  • Marathon kısa süre önce Bitmain’den 78.000 Antminer S19 XP bitcoin madencisini 879 dolara satın almayı kabul etti. Şirketin 2023’ün başlarında 23,3 EH/s madencilik gücüne ulaşmasına yardımcı olması beklenen 1 milyon, mevcut seviyelere göre %600 artış.
  • TradingView verisine göre, Marathon’un hisseleri 9 Kasım’daki zirvesinden bu yana %50’den fazla düşerken, bitcoin aynı zaman diliminde yaklaşık %30 düştü.
  • Marathon’un hisseleri Çarşamba sabahı ticaretinde yatay seyretti.

Devamını oku: 2022’de Bitcoin Madenciliğini Şekillendirecek 8 Trend

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.