BitcoinKripto Haber

Mastercard ve Bakkt, Bitcoin’i Küresel Ödemeler Ağına Entegre Etmek İçin Bir Araya Geldi

Ödeme devi Mastercard , geniş banka ve tüccar ağının yakında kripto para birimlerini operasyonlarına entegre etmesine izin verileceğini duyurmaya hazırlanıyor. Şirket, bu planları kripto platformu Bakkt ile ortaklaşa yürütüyor . 

Bu genişlemenin kapsadığı ürünler arasında bitcoin (BTC) cüzdanları, kripto ödülleri kazanmaya ve dijital varlıkları harcamaya olanak sağlayan kredi ve banka kartlarının yanı sıra havayolu müşterilerinin ve otel misafirlerinin biriktirdikleri puanları kriptoya dönüştürmelerine olanak tanıyan sadakat programları yer alıyor. CNBC bildirdi .

Mastercard dijital ortaklıklardan sorumlu Başkan Yardımcısı Sherri Haymond, “İş ortaklarımız, bankalar, fintech’ler veya tüccarlar, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir” dedi.

İki firmadaki yöneticiler, Bakkt’ın kaydolacak ortaklara saklama hizmetleri sağlamaktan sorumlu olacağını söyledi.

Mastercard, dünya çapında 22.000’den fazla finans kurumuyla ortaklığı olduğunu söylüyor. Şirketin küresel ödeme altyapısının boyutu göz önüne alındığında, önümüzdeki genişleme, dünya çapında kripto para biriminin benimsenmesini artırabilir. 

Mastercard  geçen Temmuz ayında yaptığı açıklamada, 2021’in ikinci çeyreğinde 27.2 milyar Mastercard ve Maestro kartlarının kullanımda olduğu 27.2 milyar anahtarlı işleme ev sahipliği yaptığını söyledi . Bu, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %35,8’lik güçlü bir artışla Nisan ve Haziran 2021 arasında 4,53 milyar ABD doları toplam net gelire dönüştü.

En son gelişme, Mastercard’ın daha geniş kripto odaklı sürücüsünün bir parçasıdır. Geçtiğimiz Eylül ayında ödeme devi , “yeteneklerini dijital varlıklar alanının derinliklerine genişletme” planları arasında kripto istihbarat şirketi CipherTrace’i devralmayı kabul etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.