Kripto Haber

Mechanism Capital, 100 Milyon Dolarlık “Oynat-to-Earn” Oyun Fonu Başlattı

Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre, kripto yatırım şirketi Mechanism Capital, 100 milyon dolarlık bir fon olan “Mechanism Play”i başlattığını duyurdu.

Ağustos 2020’de merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanarak kurulan firma, metaverse platformu Star Atlas, play-to-kazan Ember Sword dahil olmak üzere sektöre yapılan bir dizi ev yatırımından sonra blok zinciri tabanlı oyuna yöneldi. ve bir basın açıklamasına göre lonca devi Yield Guild Games.

Mechanism Capital’in platform başkanı Marc Weinstein, CoinDesk’e verdiği demeçte, “Şu anda buna oyna-kazan deniyor, ancak bence sektör katılımcıları arasında oyna ve kazan için yeniden markalaşmaya çalışmak için büyük bir baskı var” dedi. röportaj yapmak. “Kripto teşviklerinden bağımsız olarak insanların oynamak istediği oyunları desteklemek istiyoruz. ”

Firma, mobil oyunları sektörün bir sonraki büyük büyüme alanı olarak görüyor ve fonu doğru yöne yönlendirmeye yardımcı olması için Steve Cho’yu en son ortağı olarak işe alıyor. Cho, App Store için “NFT’leri ve blok zinciri oyunlarını daha iyi anlamak” için iş çabalarını yönettiği Apple’dan Mechanism Capital’e katıldı.

Firma, sadece sermaye sağlamanın yanı sıra oyun geliştirmek için stüdyolarla doğrudan ortaklıklar kurmaya çalıştığını da söylüyor.

Kazanmak için oyna arenası, son aylarda devasa oyun fonlarının piyasaya sürülmesine hiç de yabancı olmadı – diğer önemli yatırımlar arasında Gala Games ve C2 Ventures tarafından yönetilen 100 milyon dolarlık bir fon, Solana Ventures’tan 150 milyon dolarlık bir fon ve bir Hashed’den 200 milyon dolarlık fon.

Daha fazlasını okuyun: Thetan Arena Battles Axie Infinity “Oynat-to-Earn”da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.