Kripto Haber

Merkezi Olmayan İşleme Motoru, Metaverse Grafikleri Büyüdükçe 30 Milyon Dolar Artırdı

Kaynaklara göre, Pixar’ın güçlü 3D işlemesine merkezi olmayan bir alternatif, ana bilgisayar protokolü Render Network’ün 30 milyon dolarlık finansman sağladıktan sonra daha da güçlenmeye hazırlanıyor.

Dijital sanatçıların birleştirilmiş bilgisayar işleme gücü için tıslamalarına izin veren Render Network, bir basın açıklamasında, çalışan sayısını ikiye katlayacağını, “renderleme motoru” entegrasyonlarını iyileştireceğini ve topluluğunu büyütmek için NFT yayınlamaya hazırlanacağını söyledi. .

Kurucu Jules Urbach, CoinDesk’e “Potansiyel olarak on milyonlarca sanatçıdan sadece 10.000’ine sahibiz” dedi. Ayrıca, Render Network ile yakın ilişki içinde olan bir işleme yazılımı şirketi olan Otoy’un CEO’su.

Facebook’un Meta yeniden markası, sözde “metaverse”ye kimin sahip olacağı da dahil olmak üzere sanal dünyaların geleceğine yönelik yeni ilgi uyandırdı. ” Bu arka plana karşı, boşta kalan GPU’ları bir araya toplayan ve operatörlerine RNDR belirteçlerinde ödeme yapan Render projesi, belki de en iyi şekilde bir altyapı oyunu olarak anlaşılabilir.

Bu olasılık, lider destekçi Multicoin Capital, Alameda Research ve Solana Vakfı da dahil olmak üzere Solana ekosistemindeki kilit paydaşların çıkarlarını yakaladı. Bir NFT girişim şirketi olan Sfermion da katıldı.

“Fonlama, Render Ağı’nı büyütmek için çok önemli,” dedi Urbach. “Yapmamız gereken şeyler açıkçası oldukça büyük. ”

Urbach, raundun Meta manşetlerinden bağımsız olarak kapandığını söyledi. Mali konuları tartışmayı reddetti. Multicoin’deki bir temsilci, 30 milyon dolarlık token anlaşmasını doğruladı.

Urbach, daha fazla sanatçının ağı 3D nesneler ve animasyon gibi ev bilgisayarlarının kaldıramayacağı karmaşık sanat eserlerini oluşturmak için kullanmasıyla son aylarda etkinliğin “üç katına çıktığını” söyledi.

Render, boşta kalan GPU’ları birleştirerek, Urbach’ın Pixar’ın devasa işleme çiftliklerine rakip olduğunu ve sanatçılar için Amazon tarafından sunulanlar gibi bulut hizmetlerinden daha ucuz olduğunu söylediği bir eşler arası hizmet ağı oluşturmak için havuzlar oluşturuyor.

Düğüm yürütücülerin bilgi işlem güçleri karşılığında aldıkları ödeme belirteci olan yerel RNDR’si zaten Ethereum’da ve katman-2 Poligonunda yayında. Gözleri ekosistemin NFT merkezi olan Metaplex’te de bulunan Urbach’a göre, sıradaki süper hızlı katman-1 Solana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.