Kripto Haber

Merkezi Olmayan Veri Paylaşım Ağı ‘Project Galaxy’ 10 Milyon Dolar Artırdı

Dijital kimlik bilgilerinin internetin yeni neslinde nasıl ele alındığını yeniden düşünmenin bir yolu olan Project Galaxy, Multicoin Capital ve Dragonfly Capital tarafından ortaklaşa yönetilen 10 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı.

Mevcut internetin gelişme şekli, verilerimiz, Google ve Facebook tarafından toplanan davranışsal veriler veya puanlama web siteleri ve devlet kurumlarındaki kredi geçmişlerimiz gibi birçok farklı uygulama ve hizmet arasında ayrılmıştır. Project Galaxy’nin kurucu ortağı Harry Zhang, uygulamaların sorgulayabileceği şekilde bağlı ve teşvik edilen bir toplu veri katmanının eksik olduğunu söyledi.

Bir röportajda Zhang, “Bu veriye sahip değilsiniz, bu büyük şirketler ve hizmetler bundan para kazanıyor” dedi. “Ancak şu anda bir Web 3 dünyasında olduğumuz için, izinsiz açık blok zinciri teknolojisini kullanabilir ve sonunda Web 3’teki tüm geliştiricilerin erişebileceği bu toplu kimlik bilgisi verisi katmanı için altyapı oluşturma şansına sahip olabiliriz.”

Canlı ve kullanımda olan Project Galaxy, Web 3’teki en büyük kimlik veri ağını yönetir – bir avuç monolitik platform yerine merkezi olmayan konsensüs mekanizmalarına yaslanan mevcut Web 2 dünyasının yeniden mimarisi.

Yapısal olarak, Project Galaxy The Graph’a çok benzer görünüyor ve çalışıyor. Kimlik bilgilerine katkıda bulunanlar, küratörler ve tüketiciler var. Zhang, “Grafik, altyapımızdaki veri kaynaklarından biridir,” dedi. “Bu alt grafik sorgularını, ağımız üzerinde kazanacakları kimlik bilgimize dönüştürebilmeleri için gönderebilirsiniz. ”

Devamını oku: “Blockchains’in Google’ı” Grafiği, Tiger Küresel Tarafından Yönetilen Turda 50 Milyon Dolar Artırdı

Project Galaxy’ye veri katkısında bulunan veya sistemdeki veri küratörlüğünü yapan katılımcılar, bu veri sorgulanıp kullanıldığında para kazanabilirler. Zhang, bunun bir kişi hakkında özel veri olabileceğini veya blok zinciri alanından veya Twitter, TikTok veya GitHub gibi Web 2 uygulamalarından halka açık olarak doğrulanabileceğini açıkladı.

“Bu izinsiz ve açık altyapıyı inşa ediyoruz ve herhangi bir kullanım durumunu kısıtlamak istemiyoruz,” dedi Zhang. “Şimdilik, odak noktası sadakat programları, büyüme korsanlığı kampanyaları, belki yakın gelecekte kredi puanlaması ve ayrıca oylama sistemlerini özelleştirmek için bizi kullanan bir dizi projemiz var. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.