Kripto Haber

Meta, 2021’de Artırılmış/Sanal Gerçeklik Operasyonlarında 10.2 Milyar Dolarlık Kayıp Bildiriyor

Meta Platforms (META), dördüncü çeyrek kazanç raporunda, artırılmış ve sanal gerçeklik operasyonlarını içeren yeni ayrılmış Facebook Reality Labs (FRL) bölümünde 2021’de 10,2 milyar dolar kaybettiğini bildirdi.

  • Meta üçüncü çeyrekte, yeni nesil çevrimiçi sosyal deneyimlerin anahtarı olarak gördüğü bir gruptaki performansı ve yatırımları göstermek için ilk kez bölüm için sonuçları kıracağını duyurdu. Şirket, metaverse’in geleceği için önemini vurgulamak için adını Facebook’tan Meta Platforms’a bile değiştirdi.
  • FRL, 2021’de 2.3 milyar dolar gelir elde etti; bu, Meta’nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı içeren uygulama ailesinden elde edilen yaklaşık 116 milyar doların küçük bir kısmı. 4. çeyrekte FRL, 877 milyon $’lık gelir üzerinden 3.3 milyar $’lık bir zarar bildirdi. Bu, üçüncü çeyrekte 558 milyon dolarlık gelir üzerinden 2,6 milyar dolarlık zarardan kaynaklandı.
  • Meta daha önce FRL’nin 2021’de toplam işletme karını yaklaşık 10 milyar dolar azaltacağını tahmin ediyordu ve önümüzdeki birkaç yıl için bölüme daha da fazla harcama yapmayı taahhüt ettiğini söyledi.
  • Genel olarak, Meta, FactSet’e göre analistlerin konsensüs analist tahminlerinin 3,85 $’ın ve 33,4 milyar $’lık tahminlerin hemen önünde 33.7 milyar $’lık gelirin altında kalan 3.67 $’lık hisse başına düzeltilmiş 4. çeyrek kazanç bildirdi.
  • Meta Hisseleri, sonuçların açıklanmasının ardından Çarşamba günü mesai sonrası işlemlerde %20’den fazla değer kaybetti.
  • Kazançlar, Meta’nın 31 Ocak’ta durağan kripto para projesi Diem’i iptal ettiğini ve projenin varlıklarını ve operasyonlarını toplam 182 milyon dolara Silvergate’e sattığını duyurmasının ardından geldi.

Bu gelişen bir hikayedir ve güncellenecektir.

Daha fazlasını okuyun: Metaverse için Bir Kripto Kılavuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.