Alt Coin

Metaverse Coin, Arsa Derken Bir Birinci Gerçekleşti: Metaverse İpotek!

Metaverse coin fırtınası hızlanarak devam ediyor. Yeni bir kademe herkesi şaşırtıyor. Sanal arazi satın almak için metaverse ipotekleri veriliyor. Mortgage uygulamalarının birincilerinden biri Decentraland‘da bir mülk için imzalandı. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Metaverse coin çılgınlığında bir birinci

TerraZero Technologies, Ethereum tabanlı metaverse platformu Decentraland’da sanal mülk satın alan bir müşteri için birinci “metaverse ipoteklerinden” birini kolaylaştırdı. Web 3.0 şirketi, hafta sonu yayınlanan bir açıklamaya nazaran, finansmanın çoğunluğunu sağladığını söyledi. Fakat mali kurallar ve müşterinin kimliği açıklanmadı. TerraZero, sorulara şimdilik karşılık vermedi. CEO Dan Reitzik duyuruda, “İpotekler ve finansman mevcudiyeti metaverse’nin geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandıracak. Bu yeni ve heyecan verici iktisadın ön saflarında yer almaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

İleriye dönük olarak, potansiyel müşteriler, metaverse arazi listelerini keşfetmek için TerraZero web sitesini kullanabilir ve akabinde şirketle aracılık sürecini tamamlayabilir. TerraZero, kredi geri ödenene kadar sanal araziyi kayıtlı sahibi olarak elinde tutuyor. Her süreç, bir NFT olarak temsil edilen temel sanal gayrimenkul ile teminatlandırılır. Metaverse ipoteği, sanal mülk satışlarının geçen yıl patlamasıyla ortaya çıktı. CNBC tarafından belirtilen MetaMetric Solutions datalarına nazaran, bir iddiaya nazaran satışlar 2021’de 500 milyon doları aştı. En büyük mutabakatlar ortasında 2.43 milyon dolarlık sanal arazi alımı vardı. En güzel giysi ve lüks markalar da metaverse özelliği geliştiriyor. Lakin kimi uzmanlar, sanal gayrimenkulün fizikî topraktan çok kripto varlıklarına benzediğini söylüyor. Onlara nazaran dijital arazi, markaların tecrübe oluşturması için yararlı olabilir, lakin mülk takdiri arayan yatırımcılar için daha az yararlı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.