Alt Coin

Metaverse Coin Patlaması: Bu 6 Altcoin Dikkat Çekiyor!

Sanal gayrimenkuller yahut metaverse tabanındaki yerler, Non Fungible Token (NFT) halinde satılıyor ve popülaritesi giderek artıyor. Bu popülarite ile metaverse coin projeleri de patlama yaşıyor.

Metaverse coin projelerinde çılgınlık devam ediyor

Bahsettiğimiz bu mülkleri fizikî olarak ziyaret edemezsiniz, lakin bu yatırımın cazibesi, bu varlıkların Blockchain’de saklanan sahteciliğe sağlam sertifikalarla desteklenmesinde yatıyor. Bu eğilim, gayrimenkule yatırım yapmanın yeni yollarına para yatırmak isteyenlerin dikkatini çekiyor. Beşerler, bir servet kazanabileceklerine bahse girerek, onlara altı sayı harcamaya hazırlar. Kimileri önümüzdeki 16 ayda üç haneli büyüme bekliyor.

Sanal emlak nitekim yeni bir kavram değil. Uzaya giren birinci şirketlerden biri, sanal ‘Decentraland’ platformunu işleten Metaverse Group oldu. Fakat Facebook’un Meta olarak yine markalaşmasından bu yana, yatırımcıların çeşitli metaverse oyunları ve ilgili metaverse coin projeleri üzerindeki zincirleme tesiri hakkında spekülasyon yapmasıyla bu fikir büyük ilgi gördü.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve The Sandbox’ın (SAND) NFT tabanlı dünyalarındaki mülkler bilhassa tanınan. MANA geçen yıl %4.258 artış kaydetti. Google sonuçları, bu tabirler için arama hacimlerinin kısa müddette arttığını ve kamuoyunun ilgisinin sadece son aylarda ateşlendiğini gösteriyor.

DappRadar’a nazaran, sanal arazi satışları Aralık ayının başında patladı ve yalnızca dörtmetaverse coin projesi için 105 milyon doların üzerinde gelir sağladı. Bunun içinde oyun platformu Sandbox, NFT satışlarında 86,56 milyon dolar ile hakim olurken, Decentraland ikinci oldu. Hangi metaverse tokeni’nin satın alınacağını seçme kararı, keşfetmek istediğiniz platforma bağlı. Her sanal dünyanın, kullanıcıların dijital arazi satın almalarını sağlayan kendi eşsiz tokeni var. Metaverse’de bir arsa satın almak için kullanılabilecek en tanınan token’lerden kimileri: Ethereum (ETH), Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND), Gala Games (GALA), Enjin Coin (ENJ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.