Kripto Haber

Metaverse ETF için SEC ile ProShares Dosyaları Uygulaması

ProShares, meta veriye odaklanan bir borsada işlem gören fon (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

  • Çarşamba günü yayınlanan bir dosyada ProShares, “Metaverse Theme ETF’nin” metaverse endüstrisine maruz kalan şirketleri içeren Solactive Metaverse Theme Index’in performansını izleyeceğini söyledi.
  • ProShares, endeksin, belirli piyasa değeri ve likidite gereksinimlerini karşılayan New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) veya Nasdaq’ta işlem gören ABD şirketlerine ETF riskini vereceğini söyledi.
  • Solactive Metaverse Theme Index, Apple, Microsoft, Intel, Meta Platforms (eski adıyla Facebook) ve Nvidia gibi teknoloji devlerini içerir.
  • Metaverse, sanal dünyalar, artırılmış gerçeklik ve internet hizmetlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan bir alandır. Konsept, son aylarda bir yatırım acelesini körükledi.
  • Meta veriye olan ilginin artması, odaklanmış bir ETF telaşına yol açtı. ProShares’, onaylanırsa, Güney Kore’de dört, Kanada’da iki ve Haziran ayında başlatılan ve NYSE’de işlem gören Roundhill Ball ETF’ye katılacak.
  • Ekim ayında, özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) olan Subversive Capital Acquisition, meta veri deposunun altyapısını ve uygulamalarını destekleyen hizmetler ve ürünler sağlayan şirketlerin hisse senetlerine yatırım yapan bir meta veri deposu ETF için SEC’e başvuruda bulundu.
  • Yine Ekim ayında ProShares, NYSE’de “BITO” koduyla işlem gören bir bitcoin vadeli ETF’si için SEC onayını alan ilk firma oldu.

Devamını oku: ProShares Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Salı günü NYSE Ticaretine Başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.