Kripto Haber

MicroStrategy, 4. Çeyrekte Bitcoin Holdings Üzerinden 147 Milyon Dolarlık Değer Düşüklüğü Ücreti Aldı

MicroStrategy (MSTR), son kazanç beyanına göre, önceki çeyrekte 65,2 milyon dolardan dördüncü çeyrekte 146.6 milyon dolarlık nakit dışı dijital varlık değer düşüklüğü ücreti bildirdi.

  • Değer düşüklüğü, bitcoin fiyatındaki düşüşü, bitcoinin satın alındığı fiyata göre yansıtır. Standart muhasebe kuralları uyarınca, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların değeri, maliyetleri üzerinden kaydedilmeli ve ardından yalnızca değerleri bozulursa veya düşerse ayarlanmalıdır. Ancak fiyat yükselirse, bir varlık satılana kadar bu yansımaz.
  • Şirketin 31 Aralık 2021’in sonunda elinde tuttuğu 124.391 bitcoin’i 3.752 milyar dolara satın alındığını ve bu da yaklaşık 30.159 dolarlık bitcoin başına ortalama maliyeti yansıttığını bildirdi.
  • MicroStrategy Salı sabahı, 30 Aralık 2021 ile 31 Ocak 2022 arasında yaklaşık 25 milyon dolara yaklaşık 660 ek bitcoin satın aldığını bildirdi. Bu, şirkete, o tarihte yaklaşık 4,8 milyar dolar değerinde toplam 125.051 bitcoin veriyor. Şu anki bitcoin fiyatı 38.700 dolar.
  • SEC kısa süre önce MicroStrategy’nin bitcoin varlıkları için muhasebe düzenlemesine itiraz etti. Şirket daha sonra komisyona, “Komisyon tarafından talep edildiği gibi, bitcoin ile ilgili satıştaki değer düşüklüğü kayıpları ve kazançlar için düzeltmeyi kaldırmak için gelecekteki başvurularda GAAP dışı önlemlere ilişkin açıklamalarını gözden geçireceğini” söyledi.
  • MicroStrategy’nin Hisseleri, mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %0,4 düştü. Hisseler geçen ay yaklaşık %34 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.