Kripto Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin Muhasebe Düzenlemesi SEC Tarafından Reddedildi

SEC tarafından yayınlanan yorum mektuplarına göre, Michael Saylor’un MicroStrategy’si, devasa bitcoin varlıklarının değerindeki dalgalanmaları resmi olmayan muhasebe önlemlerinden kaldıramayacak.

MicroStrategy, bitcoin varlıklarını bozmak zorunda olmasaydı gelirinin ne olacağını göstermek için GAAP dışı kuralları veya ABD’nin genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine uymayan önlemleri kullandı. Bloomberg, yorum mektuplarını ilk bildiren oldu.

Standart muhasebe kuralları uyarınca, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların değeri, maliyetleri üzerinden kaydedilmeli ve ardından yalnızca değerleri bozulursa veya düşerse ayarlanmalıdır. Ancak fiyat yükselirse, bir varlık satılana kadar bu yansımaz.

SEC, MicroStrategy’ye 3 Aralık’taki bir dosyada “. . . GAAP dışı önlemlerinizde bitcoin değer düşüklüğü ücretlerine yönelik ayarlamanıza itiraz ediyoruz. Lütfen gelecekteki başvurularda bu düzenlemeyi kaldırmak için gözden geçirin. ”

Aralık ayının ortasında MicroStrategy, SEC’e “Komisyon tarafından talep edildiği gibi bitcoin ile ilgili satışta değer düşüklüğü ve kazançları için düzeltmeyi kaldırmak için gelecekteki başvurularda GAAP dışı önlemlere ilişkin açıklamalarını gözden geçireceğini” yanıtladı. bir dosyaya göre.

MicroStrategy, Aralık ayı sonu itibariyle bilançosunda yaklaşık 4 dolar değerinde yaklaşık 124.391 bitcoin tuttu. Cari fiyatlarla 3 milyar. Şirketin CEO’su Michael Saylor, kripto para birimini “dijital altına” benzeterek bir bitcoin boğası ve şirketin bitcoin varlıklarını satmayı planlamadığını birçok kez söyledi.

Şirket, CoinDesk’in ek yorum talebine hemen yanıt vermedi.

MicroStrategy hisseleri Cuma günkü işlem seansında yaklaşık %17 düştü ve düşüşlerin çoğu, bitcoin fiyatlarının keskin bir şekilde düşmeye devam etmesiyle günün erken saatlerinde meydana geldi.

Devamını oku: MicroStrategy’den Saylor, Firmanın Devasa Bitcoin Holdinglerinden Getiri Üretebileceği Yolları Ortaya Çıkarıyor

GÜNCELLEME (21 Ocak 21:44 UTC): Başlıktan ‘raporu’ kaldırmak için güncellendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.