Kripto Haber

Milyarder Alan Howard, Merkezi Olmayan Görüntü Ağı Livepeer’da Son 20 Milyon Dolarlık Bahise Katıldı

Startup’ların ürünlerine canlı ve isteğe bağlı görüntü eklemelerine yardımcı olan Ethereum tabanlı bir ağ olan Livepeer, yeni yatırımcılar Alan Howard ve Tiger Küresel’in desteğinin yanı sıra katılımın yanı sıra B Serisi uzatma finansman turunda 20 milyon dolar topladı. mevcut yatırımcılardan

Finansman, Livepeer’in 28 milyon dolar toplayan ve Digital Currency Group tarafından yönetilen ilk B Serisi turundan beş ay sonra geldi (Digital Currency Group, CoinDesk’in ana şirketidir).

Howard, makro ticarete odaklanan bir Avrupa hedge fonu olan Brevan Howard Asset Management’ın kurucu ortağıydı, ancak kişisel yatırımına odaklanmak için 2019’da CEO rolünden ayrıldı. 2 dolarlık net değeri var. Forbes’a göre 8 milyar.

Livepeer’in kurucusu ve CEO’su Doug Petkanics CoinDesk ile yaptığı röportajda, yeni finansmanın Livepeer’ın geçen sonbaharda edindiği MistServer görüntü yazılımını kullanarak pazara giriş ve müşteri tabanını genişletmeye yönelik olacağını söyledi.

Devamını okuyun: Merkezi Olmayan Görüntü Protokolü Livepeer, Akış Devlerini Üstlenmek için 20 Milyon Dolar Artırdı

MistServer, geliştiricilerin uygun maliyetli bir altyapı oluşturmasına ve akış uygulamalarını eğlence, etkinlikler ve oyun da dahil olmak üzere çok çeşitli dikeyler arasında ölçeklendirmesine yardımcı olan esnek bir içerik teslim teknolojisidir.

Livepeer’in kısa vadeli yol haritası, yapay zeka destekli akıllı görüntüleme ve eşler arası içerik dağıtımının yanı sıra yapay zeka ile geliştirilmiş içerik denetimi, şarkı algılama ve görüntü parmak izi için planları içerir.

Livepeer, MistServer’ı genellikle görüntü endüstrisinde kullanılan lisans modeli yerine açık kaynaklı bir modelde görüntüleyen geliştiriciler için yaygın olarak kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Şirketin gelecek planları arasında, protokolünün daha fazlasını, düğüm operatörleri ve jeton sahipleri için daha ucuz olacak bir ikinci katman çözümüne geçirmeyi de içeriyor.

“Sanırım bu, Web 3 uygulamalarının milyonlarca tüketiciye dokunduğu bir yıl olacak. Petkanics, Livepeer’ın bunlara güç veren görüntü katmanı olması için heyecanlıyım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.