Alt Coin

Milyarder: Bu Altcoin, 2022’de Canavarca Kazanan Olabilir!

Ünlü bir milyarder, başkan altcoin Ethereum’un (ETH) 2022’nin “canavar kazananı” olabileceğini düşünüyor. Pekala, bu fikrinin gerisinde neler yatıyor?

Mark Cuban, önder altcoin Ethereum’u vurgulamaya devam ediyor

Mark Cuban muhtemelen en güzel üç şeyle tanınır. İddiası net kıymeti 4,5 milyar dolar olan dünyanın en güçlü insanlarından biri. Cuban, 2000 yılında Dallas Mavericks profesyonel basketbol kadrosunu satın aldı. Ayrıyeten haftalık olarak  TV programı Shark Tank’ta da görülüyor. Fakat, bu günlerde Blockchain ve kripto para ünitelerinin savunucusu olarak da dikkat çekiyor. Blockchain teknolojisinin bugün bulunduğu yerin internetin birinci evrelerine benzediğini düşünüyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cuban, bu yılın başlarında kripto para portföyünün “yüzde 60 Bitcoin, yüzde 30 Ethereum ve yüzde 10’un öteki altcoin’lerden” oluştuğunu açıklamıştı. Cuban, Ethereum’dan daha fazla Bitcoin’e sahip olmasına karşın, ETH’de daha “bullish” olduğunu söyledi. 2022’nin Ethereum için büyük bir yıl olabileceğini düşünüyor. Cuban, akıllı mukavelelerin büyük bir hayranıdır. Bu akıllı kontratlar, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve NFT’ler için kritik ehemmiyete sahiptir. Ethereum hakkındaki yükseliş görüşü, öncelikle Blockchain’in akıllı kontrat yeteneklerinden kaynaklanmaktadır.

Milyarder, Ethereum’u her zamankinden daha kıymetli kılan yeni akıllı mukavele uygulamalarının yeni yılda tanıtılmasını bekliyor. Bilhassa Cuban, Blockchain’i karbon ofsetlerini paraya çevirme fırsatı konusunda istekli. Karbon ofsetleri, kuruluşların yahut bireylerin, karbon emisyonlarını makul bir ölçüde azaltmak için öbür bir kuruluşa ödeme yapmasına imkan tanır. Cuban, Blockchain’in bu karbon ofsetlerinden para kazanmanın ülkü yolu olduğunu düşünüyor. Halihazırda sahip olduğu şirketler de bu fikrin tanıtımını yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.